1 YAŞ DOĞUM GÜNÜ İÇİN HEDİYE ÖNERİLERİ

Logo
1 YAŞ DOĞUM GÜNÜ İÇİN HEDİYE ÖNERİLERİ
  • 1616 Okuma
  • 0 Yorum

Hediyeleşmek dünyanın en güzel şeyi olabilir. Bu, karşımızdakine "Sana değer veriyorum." demenin en ince ve açık şekli değil midir? Bir de karşımızdaki mini minnacık, dünyayı algılamaya, anlamaya ve keşfetmeye çalışan minnoş bir bedense tadından yenmez. Onun o heyecanına şahit olmak, yüzündeki gülümsemeyi görmek... İşte tam da bu nedenle 1 yaşlarındaki bir çocuğu heyecanlandıracak, ilgisini çekecek, gülümsetecek, bazen de aileler için "Tam da buna ihtiyacım vardı." dedirtecek birkaç hediye önerisi hazırladım. Buyurun bakalım.:)


1. BEBEK AKTİVİTE SETLERİ

1. aydan başlayıp ay ay devam eden, hem çocukların motor becerilerini geliştirmeye hem de eğlendirmeye yönelik eğitim setleri düşünceli bir hediye olabilir. Adım Adım Büyüyorum ve Bardabas gibi aktivite setlerinin içinde tüm malzemeler ve nasıl oyun kurulacağı ile ilgili bilgilendirmeler mevcut. Çocuklar hem eğlenip hem öğrenirken anne babalar için de çocuklarıyla kaliteli vakit geçirmeye yönelik muhteşem bir araç. 12. Ay ve sonrası 1 yaşındaki bir çocuk için gayet uygun.


2. BUL-TAK OYUN ARAÇLARI 

Bir çocuğun ilgisini çekecek, ince-kaba motor becerilerini destekleyecek, neden-sonuç ilgisi kurmasını sağlayacak ve renkleri, şekilleri tanımasına yardımcı olacak çok güzel bir hediye. Bul-Tak Oyun Küpü ya da Bul-Tak Puzzle olarak tercih edebilirsiniz.


3. KELİME KİTAPLARI & SESLİ- MÜZİKLİ KİTAPLAR

Temel kelimeleri öğretmeye yönelik resimli kartlar ya da kitaplar eğitici bir hediye almak isteyenler için en uygunu. İçerik olarak birçok seçeneği mevcut. Renkler, sayılar, taşıtlar, yemekler ve daha neler neler. İngilizce destekli olanları tercih edip çift dil gelişimine de destek olabilirsiniz.

1 yaş çocukları melodik olan her şeye daha çok dikkat kesildikleri için sesli, müzikli kitaplar da güzel bir tercih olacaktır. EFE&ECE serisi gibi müzikli kitapları da gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.


4. SU İLE BOYAMA KİTABI

Bu kitaplar çocuklar için aşırı heyecan verici bir hediye olabilir. İçinden çıkan kalemi su ile doldurarak sayfaları boyayabilirler. Sayfalar kuruduktan sonra da tekrar tekrar kullanılabilirler. Çocuğun sanatsal tarafını güçlendirmede sizin de tuzunuz olsun isterseniz böyle bir şey tercih edebilirsiniz.


5. PROJEKSİYONLU OYUNCAK

Miniğin odasını uzaya çevirmeye ne dersiniz? Yıldızları, ayı, güneşi, gezegenleri odaya getiren birçok projeksiyonlu oyuncak mevcut piyasada. Bir çoğu müzikli ve ninnili. Düşünün, yıldızları izlerken uyuyakalmak… Ne güzel, değil mi?


6. EĞİTİCİ – EĞLENCELİ KLOZET

Yani neden olmasın? Bezlere elveda, tuvalete merhaba! Bezlerin sonsuza kadar popolarda kalmayacağını düşünürsek hem çocuk hem de anne-baba için çok mantıklı bir seçenek olabilir. Şarkılarla ve yönlendirmelerle çocuk için en güzel tuvalete alıştırma aracı.


7. ÇITÇITLI BODY

Çıtçıtlı body kısa kollusuyla uzun kollusuyla en en en çok kullanılan giysiler arasında en ön sırada olabilir. Yaz-kış, günün her anı giydirilebilir. Birkaç dikkat çekici çıtçıtlı body’nin yanına çorap, şapka, eşofman altı, eşofman takımı gibi o anda içinizden geçen herhangi bir şeyle kombinleyerek hem göze hem de gönle hitap eden dolu dolu bir paket hazırlayabilirsiniz.


8. PELÜŞ BATTANİYE

Battaniye, dönemi olmayan, zamansız bebek eşyalarından biri. Özellikle hafif pelüş battaniyeler anne-baba için en kurtarıcısı. Evde, bebek arabasında ya da bir ev gezmesinde kullanılabilecek yumuş yumuş battaniyeler aşırı kullanışlı bir seçenek olabilir.


9. BORNOZ

1 yaş, çocuk sayılmaz ama bebek de sayılmaz. İkisinin arası bir şeydir artık. O yüzden banyodan sonra çocuğu sarıp sarmalayan o dört köşe banyo havluları yerine bornozlara geçiş yapılabilir yavaş yavaş. O kadar güzel, eğlenceli modeller var ki… İlgi çekici bir bornoz alıp bunu çeşitli banyo oyuncaklarıyla tamamlayabilirsiniz mesela. Böylece banyo yapmayı sevmeyen bir çocuk için bile banyo yapmak daha keyifli hale gelebilir.


10. ÇOCUK BAVULU

Eğer hediye alacağınız minnoş ailesinden mütevellit çok gezen biri ise bu hediye tam da ona göre. Figürlü, çizgi film karakterli, rengarenk çekçekli bavullar kesinlikle dikkatini çekecektir. Hatta bir de üzerinde oturma alanı mevcut olanlar var ki onlar en eğlencelisi. O otursun anne-babası çeksin. Ona da keyfini sürmek kalsın. 


11. KAR TULUMU YA DA MAYO

Bu seçenek hediye alacağınız çocuğun yaz ya da kış çocuğu olmasına göre değişkenlik gösterebilir..

Kar tulumu, kar ile ilk karşılaşma için oldukça mantıklı bir seçenektir. Çünkü bu yaş merak yaşıdır ve o çocuk önünde sonunda o kar ile temas etmek isteyecektir. (Ya da ailesi tarafından kendini hop diye içinde bulacaktır.=)) Öyle bir durumda da sıcacık tutan bir tulum olmasın da daha ne olsun. Bunu mont, bot, bere ve eldiven ile de destekleyebilirsiniz tabii.

Yaz çocukları için ise mayo, plaj oyuncakları, plaj havlusu muhteşem bir hediye olabilir. Güneş şapkası, plaj ayakkabısı ve güneş kremleri gibi akla gelen plaj malzemelerini de tercihinize göre pakete dahil edebilirsiniz.

yazar
Yamak

ÖZGE GEZER

Yazmayı, çizmeyi, okumayı ve en önemlisi bunları başkalarıyla paylaşmayı severim.