1mb.site üzerinden Site Nasıl Açılır?

Logo
1mb.site üzerinden Site Nasıl Açılır?
  • 990 Okuma
  • 0 Yorum

Teknolojinin her zaman yükselişte olan bir ivme ile artış göstermesi herkesin bir web site sahibi olması zorunluluğunu ortaya çıkardı. Facebook, Twitter ve İnstagram sayfanız olsa dahi bir web site açmanız gerekmektedir. Site açma olayı biraz profesyonellik gerektirsede bunun yanında biraz maddiyatada ihtiyaç duymanız gerekecektir. 1mb.site adlı hosting ve domain sağlayıcısı görevini görmektedir. Ücretsiz bir şekilde kullanıcılarına domain, hosting ve ssl desteği sunuyor. Konuyu biraz daha açarak 1mb.site üzerinden Site Nasıl Açılır? olarak başlayalım.

1mb.site Üzerinden Site Açmak

Firma kullanıcılarına ücretsiz domain, ssl ve hosting hizmeti sunmaktadır. Fakat firmanın ismindende anlaşıldığı gibi size tek bir şart sunuyorlar. Bu şart ise kurduğunuz sitenin 1 mb sınırını aşmaması gerekmektedir.Firma 1 megabaytlık bir ücretsiz alan sunuyor. Çok az gözükse de internet altyapısı sebebiyle bu miktara çok güzel siteleri yayına sokabilirsiniz. Eğer 1mb.site üzerinden kurulum yaptıysanız sitenize video, resim eklemek istiyorsanız firmanın sunduğu premium paketlerden satın almanız gerekiyor. Bu paketlerden ücreti karşılığında satın alarak alanınızı genişletebiliyorsunuz.

Site Kur

HTML ve CSS Bilmiyorum Nasıl Kuracağım?

Bu altyapı ile site kurarken HTML ve CSS bilginiz olmasına gerek yok. Sitenizi oluşturduktan sonra sadece yazı girişi yapmanız yeterli olacaktır. Bu kadar basit bir imkan varken neden hala web siteniz yok? Bu alanda ilerlemek isterseniz internet sitenizi açtıktan sonra bir kaç deneme yaparak kendinizi geliştirin. Sonrasında ise gelişiminize emin olunca ileride kendinize uygun olan ücretli hosting hizmetlerinden satın alarak devam edebilirsiniz.

1mb.site Tam Olarak Nedir?

Bu uygulama web geliştiricisi olmak isteyen ve direkt yüklü miktarlı paketlerden satın almadan işe başlamak isteyen kişiler için tam olarak biçilmiş kaftan denilebilir. Karışık ayarlar ile baş etmenize gerek kalmadan kolay bir şekilde sitenizi kurarak yolunuza ilk adımınızı atabilirsiniz. Sitenizin kod birikimiyle uğraşmadan direkt tarayıcı üzerinden düzenleme işlemlerinizi yapabilirsiniz. 1mb uygulamasının içerisinde kendine özgü temalar bulunmaktadır. Bu temaları kullanarak kolayca web sitesi oluşturabilirsiniz. Kodlamanızı tarayıcı üzerinden yaparak sitenizi hızlı bir şekilde yayına hazır hale getirebilirsiniz. İşlem bu kadar basit.

WhatsApp Messenger

yazar
Kalfa

Burak Mehel