2009 Yılı Ve Ezel Dizisi

Logo
2009 Yılı Ve Ezel Dizisi
  • 4053 Okuma
  • 0 Yorum

2009 Yılı. Her şeyin en güzel olduğu sene diyebilirim. Sevgilim var. Dersler notlar tıkırında. Dert yok, tasa yok. Yaş daha 17 17 17 Teoman'ında dediği gibi. Dizi izlemek nedir. Keyif nasıl alınır. Çok bilmezdik. Dizi işte. Çocuklar duymasın, Ekmek Teknesi , Avrupa Yakası vs. derken bir gülerdik, bir ağlardık ama çok derin mevzulara girmezdik. Taa ki o dizi gelene kadar. ''Ezel''. Kenan İmirzalioğlu için her dizisini dört gözle bekleyen tayfadan biri de bendim. Sonuçta Deliyürekte onunla beraber 'Desert Eagle' tabancasını önüne gelene çıkartarak nasıl kabadayılık yaptığını gördük bir kere. Sonrasında Acı Hayat dizisi ve Kabadayı filmindeki efsanevi oyunculuğu ile artık top noktaya geldi derken Ezel ile bizi alt üst etti. 

Deliyürekte Yusuf iken Davut olan Kenan İmirzalioğlu, bu sefer de Ömer iken Ezel oldu ve her şey böyle başladı. Saf çocuk olan Ömer ihanet üstüne ihanet yedi. Zavallı Ömer nerden bilebilirdi pazarda tanışacağı onun gözlerine vurulacağı Eyşan'ın ona ihanet edeceğini. Bilemezdi. Her şey güle oyna giderken Eyşan kardeşi Bahar'ın hasta olduğunu babasından öğrenir. Ve fakir olmaları sebebiyle yakışıklı Serdar olarak bilinen babası Eyşan'ın kanına girerek bir banka soygunu planını ortaya atar. Eyşan'a bu soygunda, onu sapkınlıkla seven Cengiz, Ömer'in en güvendiği,abisi gibi sevdiği Ali yardım edecekti. Ve bu planın içinde de Ömer ise üzerine iftira atılan kişi olacaktı. Soygun, adam vurma işi hepsi Ömer'in üstüne kaldı. Ah Ömer ah. İyi adamdı severdik kendisini ama Ömer artık yüz ameliyatı sonrasında Ezel olmuştu. Yapılanları unutamazdı ve intikam istiyordu. Neyse ki hapishanede karşısına Ramiz Dayı gibi bir üstad çıktı ve hayatını değiştirmesi, intikamını alması için ona yardımcı oldu. Sonrası mı sonrasını sormayın bana. Sonrası perişan. Her bölümü ayrı bir zevkti. 

Ne kadar çok seversen sev kimseye çok güvenme dedirten ama aşık olduğunda sana ne yaparsa yapsın onun peşinden hep koşacaksın mesajını veren muhteşem bir diziydi Ezel. Düşünün 10 sene geçti aradan ama hala dünmüş gibi adından söz ettiren dizi. İzlemeyen varsa açsın otursun izlesin. Yazacaklarım şimdilik bu kadar hadi kalın sağlıcakla...

كن مع الله

yazar
Yamak

Alen Elmayan