2019 YILI BİTMEDEN İZLEMENİZ GEREKEN 5 DİZİ

Logo
2019 YILI BİTMEDEN İZLEMENİZ GEREKEN 5 DİZİ
  • 734 Okuma
  • 0 Yorum

Başlayıp da bitiremediğimiz diziler vardır hep şimdi hazır olun size önereceğim diziler çayını kahveni alıp saatler geçirmelik diziler.

İlk olarak Çernobil'den bahsetmek istiyorum dizi tadımlık olsada izlemeye değer 26 Nisan 1986 tarihinde Sovyetler Birliği'ne bağlı Ukrayna Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti'nin Pripyat şehri yakınlarındaki Çernobil Nükleer Santrali'ndeki 4 numaralı reaktörde gerçekleşen kazayı konu ediniyor. Dizide yaşanan olaylar tamamen gerçek olduğu için izlerken tüyleriniz ürperebilir ve hatta radyasyon dan hiç olmadığı kadar korkmaya başlayabilirsiniz.

2: THE 100 dizinin türü her nekadar bilim kurgu olsa da savaş,aksiyon ve drama gibi konuları da içinde barındırıyor. Dizi Dünya'ya nükleer savaş sonrası neler yaşandığını anlatıyor. Uzay istasyonunda hayatta kalan bir kaç bin insanın hayatta kalmak için bir takım kararlar alması gerekiyor ve dünyaya 100 kişi gönderiyorlar. aslında göndermelerinin asıl amacı yeterli oksijen kalmaması kısaca tasarruf etmek için ama planlandığı gibi olmuyor. Dünyaya gönderilenler başka canlıların da olduğunu görüyor bir yandan uzay istasyonu ile irtibata geçmeye çalışıyor. 

3:ELİTE dizinin konusu suç dizi bir grub liseli gencin okullarının yıkılmasıyla şehirdeki zengin özel okula atanmaları ile başlıyor. Dizide bir cinayet işleniyor ama kimin işlediği belli değil bir yandan komser cinayeti çözmeye çalışıyor bir  yandan da liseli gençlerin ke

ndi yaşam biçimlerine değiniyor.  

4:The ı land dizinin konusu bilim kurgu dizi bir grup insanın adada uyanmasıyla başlıyor. Uyandıklarında nerede olduklarına dair fikir alışverişi yaparken bir yandan'da yemek yeme gereksinimleri doğuyor. Dizinin başrolünü üstlenen karakter bir şeylerin ters gittiğini seziyor ve adadan kurtulmaya çalışıyor adadaki diğer karakterler ana karakterin deli olduğunu düşünmeye başlıyor ve aralarında çıkan bir arbede sırasında bayılıyor sonra uyandığı yer aslında adadan nasıl kurtulabileceğini anladığı yer oluyor. Dizi tahmin ettiğinizden daha karmaşık bir hal alıyor. 

Son olarak DARK dizinin konusu bilin kurgu ve suç dizi küçük bir kasabada başlıyor hemen yanlarında nükleer bir tesis var. Küçük bir çocuğun kaybolmasıyla olaylar başlıyor. Çocuğu  kimin kaçırdığını bulmaya çalışan polis babası ve ailesi aslında hiç tahmin etmediği şeylerle karşılaşıyorlar.

aslında herkezin tam yapması gereken şeyleri yaptığını görüyoruz ve böylece döngünün dönmesini sağlıyorlar.

20 Minuten (CH)

yazar

Mühendislik ve Eleştiri