2019’un En Güzel Ev Dekorasyon Fikirleri – 50 Ev Dekorasyon Örneği

Logo
2019’un En Güzel Ev Dekorasyon Fikirleri – 50 Ev Dekorasyon Örneği
 • 4232 Okuma
 • 3 Yorum

Herkes yaşadığı alanı güzelleştirmek ister. 

Günün birçok kısmını geçirdiğimiz, arkadaşlarımızı, ailemizi ve sevdiklerimizi ağırladığımız evlerimiz aslında bizim ruhumuzu yansıyor desek yalan olmaz.Ev dekorasyonu tam da b noktaya devreye giriyor ve içerisinde nefes aldığımız alanların çok daha çekici ve güzel görünmesini sağlıyor. Birbirine uyumlu mobilyalar, duvarlara asılan tablolar, desenli perdeler bir araya geliyor ve sonunda izlenmeye doyulmayacak bir şölen ortaya çıkıyor.

ev dekorasyon fikirleri bitkili ile ilgili görsel sonucu

Bu şölenin ortaya çıkmasındaki temel elbette ev dekorasyon fikirleri. Her geçen gün yeni bir paça ortaya çıkıyor ve moda birden farklı bir boyuta geçiyor. Her fikrin bir yansıması olarak da dekorasyonda değişiklikler gözlemleniyor. Hayal dünyasının oldukça etkili olduğu ev dekorasyon fikirleri doğru bir şekilde hayata geçirildiğinde öylesine güzel hazalar yaşatıyor ki. Kendi fikirlerinizin ışığında döşediğiniz bir evin içerisinde yaşamak ve baktığınız her alanda huzur dolmak için kollarınızı sıvasanız iyi edersiniz. Evinize neşe getiren dekorasyon fikirlerinin hemen hemen hepsini burada kulağınıza fısıldıyoruz.

ev dekorasyon fikirleri

Güzel bir ev dekorasyonu yapabilmenin ilk kurallarından biri şüphesiz ki evin her köşesini iyice incelemek ve evin boyutlarına göre hareket etmek. Oldukça dar bir eve geniş mobilyalar alarak kendinize en büyük kötülüğü yapmış olursunuz. Aynı durum geniş evlerin dekorasyonunda da geçerli. Her evin kendine ait bir yapısı ve bu yapının istediği bazı gereklilikler var. Bu nedenle öncelikle evinizin şeklini, boyutunu ve ışık alma kapasitesini göz önüne alın. Seçeceğiniz mobilyalardan aksesuarlara kadar her şeyi şekillendirecek olan kriterler bunlar.

ev dekorasyon fikirleri

Ev dekorasyonu salon için ayrı, mutfak için ayrı, oturma odası ve yatak odası için ayrı şekillerde gerçekleşebilir. Bunda hiçbir sakınca olmadığı gibi aksine ev sahibinin oda değiştirdiğinde rahatlamasını sağlar. Her odada ayrı bir güzellik olursa ev tek düze, sıkıcı formatından sıyrılır. Bu nedenle ev dekorasyonu salon için nasılsa diğer odalar için de onun tamamen zıt yönünde yapılabilir.

ev dekorasyon fikirleri

Ancak zıtlıklar yapmak isterken yanlış yönlendirmelere de kapılmamak gerekli. Çok fazla ışık alamayan bir evin salonu açık renk mobilya ve aksesuarlarla döşenirken sırf diğer odalarda zıt yön olması için koyu renkler kullanmak hata olabilir. Burada mobilya tarzları ve şekilleri değiştirilebilir, duvarlarda kullanılan ev dekorasyon ürünleri çeşitlendirilebilir. Bu aşamada dengeyi korumak tamamen sizin elinizde.

ev dekorasyon

Ev dekorasyonu çok ince detaylara sahip olan bir kavram. Tek bir mobilyanın tek bir yastıkla uyumu bile bu aşamada düşünülmeli. Aksi takdirde sürekli göz tırmalayan ve içinize sinmeyen bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu nedenle evinizi güzelleştirme girişimlerine başlamadan önce geniş çaplı bir araştırma yapmanızda fayda var. Seçeceğiniz halıdan, masalara, televizyon ünitesinden duvar süslerine kadar birçok noktada kendi zevkinizi konuşturabilirsiniz.

ev dekorasyonları

Ev içi dekorasyon her odada ihtiyaç duyulan ve evi daha güzel kılan bir işlem. Ev içi dekorasyon sayesinde en yaşanmaz yerleri bile yaşanır hale getirmek mümkün. Küçük bir daireyi ev içi dekorasyondan yardım alarak hem geniş gösterebilir hem de daha kullanışlı kılabilirsiniz. Burada önemli olan neyin nasıl yerleşeceğini bilmek. Dar alanlara uygun, kullanışlı ürünleri tercih etmek. Örnek vermek gerekirse küçük bir çocuk odanız ve 2 çocuğunuz varsa yeni tasarımlı yataklardan alabilirsiniz.

ev dekorasyon fikirleri

Bu yataklar ranza şeklinde olup alt kısmında çalışma masası konmasına bile müsaade ediyor. Burada yapmanız gereken tek şey sınırlarınızı görerek hareket etmek sadece. Çok eşyanız varsa yatağınızı bazalı tercih edebilir, dolapla boş alanlarınızı doldurmak zorunda kalmazsınız. Dolap içi raf düzenleyicileri bile ev içi dekorasyona destek veren ürünler arasında. Eşyalarınızı ne kadar iyi organize ederseniz ev içerisindeki karmaşıklığı hem o kadar çok düşürür hem de kendinize boş alanlar bırakabilirsiniz.

ev dekorasyon fikirleri

Bu yıl ev dekorasyonunda bazı değişiklikler var. Eviniz yenilemek ve yeni bir tarz yakalamak isteyenlerin 2020trendlerine göz atmasında fayda var. Oldukça işinize yarayacak olan bu ipuçlarından sonra kendi cennetinizi oluşturabilir, evinizin en güzel köşesinde sevdiklerinizi ağırlayabilirsiniz.Ev dekorasyonu 2020 yılı birönceki yılın izlerini taşıyan bir sürece giriyor.

ev dekorasyon fikirleri

Pastel tonlarının sıcaklığı ve minimal tarzda döşenmiş evler bu yılda kendini göstermeye devam edecek. Ancak aksesuarlarda ahşap işlemeleri bu yıl daha çok görmeniz mümkün. Pastel ve açık tonların tamamlayıcısı olan ahşap işlemeleri ürünlere olan ilginizi arttırabilirsiniz. Ev dekorasyonu 2020yılı ev sahiplerinin içini açmaya ve nefes alacak alanlar oluşturmaya devam ediyor.

ev dekorasyon fikirleri

Yalnızca minimal tarzı sevmeyenler için alternatif çözümler de mevcut. Özellikle evi küçük olanlar bu yılın modası sayesinde oldukça güzel sonuçlara ulaşabilir. Daha da cesur değişikliklerin gözler önüne serildiği ev dekorasyonlarında geleneksellik bir süre daha rafa kalkıyor. Modern çizgilerin kendini iyice hissettirdiği bir yıl bizleri bekliyor. Ev dekorasyon ürünleri daha çok doğaya hitap eden ve zarif işlemeler taşıyan yönüyle sizlerle olacak. Ahşap, mermer, cam ve boyalı mobilya ve ev dekorasyon yılın vazgeçilmezkeri arasında.

ev dekorasyonu salon

Ev içi dekorasyonda zıtlıkların uyumuna da yumuşak geçişli renk tonları da eşlik edecek. Tüm bunların sonucunda gözü yormayan ve görenleri kendine hayran bırakan evlere ulaşmak mümkün. Soft tonların dinginliği kimi zaman koyu renklerle şenlenecek ve ev dekorasyonu yenilikleri bünyesine katarak değişmeye, değiştirmeye devam edecek.

ev dekorasyonu salon

Ev dekorasyon eşyaları seçerken eşyaların dayanıklılığına ve monte edildiği yere uygun olup olmadığına da dikkat etmek gerek. Sağlam olmayan ve uyumsuz yerlere yerleştirilen eşyalar ev sahiplerine sorun çıkarabilir. Mobilya ve aksesuar kullanımını elbette evde bulunan çocuk sayısı ve yaşı da etkiler. Eğer küçük bir bebeğiniz varsa onun büyüyüp ayaklanmaya başladığında tehlike içerisinde kalmayacağı şekilde evi dekore ederseniz sonrasında tekrar aynı işlemleri yapmak zorunda kalmazsınız. Çocuklarınızın güvenliğinin ev dekorasyonundan çok daha önemli olduğunu unutmayın.

ev dekorasyonu 2018

Küçük çocuğu olan aileler için seçilmesi gereken ev dekorasyon eşyaları daha yumuşak kenarlara sahip olmalı. Sehpaların ve diğer dolapların en alt kısımlarında çekmeceler olmamalı ki çocuklar kolayca ulaşamasınlar. Ayrıca dekorasyon amaçlı yerleştirilen süs eşyaları sabitlenerek herhangi bir sarsıntı da düşmesinin önüne geçilmeli. Çocuklu aileler için ev içi dekorasyonu biraz zorlayıcı olsa da dikkat edilmesi gereken noktalara göz attıktan sonra kolayca çözülebilecek bir sorun. Çocuğunuzun yürümeye başlayıp, hareketleneceğini ve merak unsuruyla her yeri karıştırmak isteyeceğini unutmadan dekorasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

ev içi dekorasyon

Aslında bakılırsa dekorasyon hem çok ciddi hem de çok eğlenceli bir iş. Ciddi olmalısınız ki sonuçları güzel olsun. Ancak bir o kadar da zevk alırsınız neyi nereye koyacağınızı düşünürken. Aklınızdan geçenlerin gerçek olmasıyla birlikte karşılaştığınız tablonun güzelliğiyle hayran kalır, evden çıkmak istemezsiniz. Ev dekorasyon aksesuar ile tamamlanan bir mesele olduğu için ciddi bir iştir. Ancak her aksesuarı tek tek incelerken keyif de alabilirsiniz.

ev dekorasyon örnekleri

Hem ciddiyetin hem de eğlencenin bir arada olduğu bu durumda kendi zevkinizi öne çıkarmanız da oldukça kolay. Hangi koltuk takımına hangi yastık uygun olur, bu koltuk takımını hangi halı tamamlar, halılara hangi perde uyar sorularına bazen cevap bulursunuz bazen de sevdiklerinizden yardım alırsınız. Açık renk koltuk takımlarınızı tamamlayacak bir halı arayışındaysanız yalnızca gözlerinizi kapatıp hayal edin ve evinize en çok yakışacak olan halıyı bulun. Aynı zamanda bir oturma grubunun vazgeçilmez aksesuarlarından biri olan duvar süslerini de unutmayın. Ev dekorasyon aksesuar olduğu sürece kendini gösteren ve ışık saçan bir iş. Siz de bu ışığı tüm sevdiklerinize küçük dokunuşlarla gösterebilirsiniz.

ev dekorasyonu nasıl yapılır

Ev dekorasyonu nasıl yapılır hemen hemen herkesin aklını kurcalayan bir konu. Yeni evlenen, evini yenilemek isteyen çiftlerin akıllarında bu soru varken neyi nasıl yapacaklarına hemen karar vermelerini beklememek gerek elbette. Ev dekorasyonu nasıl yapılır sorusuna aslında kesin bir cevap vermek zor. Çünkü herkesin zevki ve evi ayrı. Ancak bilinen ortak bir nokta var ki o da moda. Modaya uygun bir ev dekorasyonu gerçekleştirmek isterseniz eğer 2018 trendlerini takip etmeniz ve buna uygun seçenekleri değerlendirmeniz gerekebilir. Ancak ev dekorasyonunu tamamen kendi zevklerinize uygun yapacaksanız dikkat etmeniz gereken tek şey renk uyumları olabilir. Kendi zevkinizin yönlendireceği bir ev dekorasyonunda kaptan sizsiniz. Dilediğiniz şekilde dilediğiniz mobilyayı alıp evinize yerleştirebilirsiniz. Ancak mobilyalarınızın parkelerinizle olan uyumunu göz önüne almanızda fayda var. Çünkü bu yıl en çok göze batan detaylardan biri şüphesiz ki parkeler. Eğer koyu renk parkeleriniz üzerine koyu renk mobilyalar alırsanız biraz iç karartan bir ortam ortaya çıkabilir. Parke ve mobilya renklerini aşırıya kaçmamak şartıyla zıt seçebilirsiniz. Bu sayede mobilyalarınızın güzelliğini biraz daha fazla ortaya çıkarmanız da mümkün.

ev dekorasyon ürünleri

Ev dekorasyon malzemeleri sayesinde evinizi baştan yaratabilirsiniz. Eğer bu konu için yüksek bir bütçeye sahip değilseniz ve daha uygun fiyatlara evinizi yenilemek istiyorsanız yapmanız gereken elde yapılabilecek ürünlere odaklanmak. Ev dekorasyon malzemeleri alıp, evde kendi ürünlerinizi kendiniz yapabilir, bu sayede bütçenizi sarsmadan istediğiniz ev içi dekorasyonuna kavuşabilirsiniz. Ala büyüklüğünüze, evdeki raflarınıza ve yapabileceklerinize bakarak dekorasyon malzemelerinizi değerlendirebilirsiniz. Bu sayede en doğru ev dekorasyonuna adım adım ulaşmanız mümkün. Bunun ardından kullanmak istediğiniz renklere karar vermelisiniz ki renk seçimlerini ona göre yapabilin. Mevcut bir düzeniniz varsa ve bu düzene ekleme yapacaksanız eğer mevcut düzen içerisinde yer alan renklere odaklanmalısınız. Yoksa sonradan ekleyeceğiniz dekorasyon ürünleri göz tırmalayabilir ve rahatsız olabilirsiniz.

güzel ev dekorasyonu

Ev dekorasyon malzemeleri alırken kaliteden de ödün vermemelisiniz. Aksi takdir de ürünleriniz kısa kullanımlı olur ve sonucunda tekrar aynı telaşlara girmeniz gerekebilir. Uzun soluklu, sıkılmayacağınızdan emin olduğunu ve keskin değişimler içermeyen ev dekorasyon ürünlerini tercih ederek en akıllı seçimi yapmış olursunuz. Eğer kısa süreliğine uçuk bir tarz denemek ve sonrasında eski düzeninize dönmek istiyorsanız alışverişlerinizi de buna uygun yapmalısınız. Ev dekorasyon fikirleri her ne olursa olsun içinize sindiği sürece önemlidir. Sırf modaya uygun bir ürünü sevmediğiniz halde evinize almamalısınız.

ev dekorasyon eşyaları

Kendi evinizi düşündüğünüz kadar yakınlarınız ve sevdiklerinizin de evlerini düşünüyorsanız onların evlerine uygun ev dekorasyon ürünleri alarak hediye edebilirsiniz. Hem kullanışlı hem de sizi hatırlatacak bu hediyelerle sevdiklerinizi çok mutlu etmeniz mümkün. Ancak seçimlerinizi yaparken ev dekorasyon örnekleri ile fikir sahibi olabilir, bu sayede alacağınız ürünün nasıl olması gerektiğine karar verebilirsiniz. Aynı durum kendi evinize alacağınız ürünler için de geçerli ancak bu aşamada kendi zevkiniz devreye girdiği için karar vermesi ve evdeki diğer eşyalara uydurması kolay olur.

güzel ev dekorasyonları

Bir yakınınıza ya da arkadaşınıza alacağınız ev dekorasyon ürünlerine karar vermeden önce o kişinin evini iyice gözlemlemeniz gerekir. Evin diğer eşyalarına uyum sağlamayacak, renk olarak aşırıya kaçmayacak ve onun sevebileceği bir seçeneği değerlendirmeniz gerekir. Hediye alacağınız kişinin zevklerini iyi bir şekilde biliyorsanız seçimlerinizi en doğru şekilde yapabilirsiniz. Ev dekorasyon örnekleri arasında saatler, raflara konulan biblolar ve çerçeveler dikkat çekiyor. Arkadaşınıza yeni ev hediyesi olarak ona özel tasarlanmış bir duvar saati ya da mobilyalarına uyum sağlayan bir ev aksesuarı alabilirsiniz. Ev dekorasyon eşyaları sunduğu geniş çeşit sayesinde hediye alacaklara yardımcı oluyor. Sevdiğiniz bir insanın mutluluğun sizin için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz ve onları mutlu etmek için elinizden gelenin en iyisini yapmaya hazır olduğunuzun farkındayız. Özellikle yeni eve çıkan ya da yeni evlenen arkadaşlarınıza ve sevdiklerinize ev dekorasyonlarına uygun hediyeler vererek onları mutlu edebilirsiniz. Seçimlerinizi yaparken zevkinize güvenin.

Cloud Print

yazar

instagram: asllhnozgluu

Yorumlar (3)

 1. yazar
  Yamak

  Beyza Tuğluay - 1 yıl önce

  👍

 2. yazar
  Yamak

  fatih ışık - 1 yıl önce

  bişey sorucam 1000 gösterim kaç tl bu arada ödeme aldınız mı ?

 3. yazar
  Yamak

  Aslıhan Özoğlu - 1 yıl önce

  Merhabalar Fatih Bey henüz 1000 gösterime ulaşmadığım için ödeme almadım. Ana sayfadan https://www.azbucuk.com/haber/az-bucuk-sitesi-nasil-kullanilir verdiğim linkten sorularınıza cevap bulabilirsiniz.