2020 YILINDA VİZYONA GİRECEK FİLMLER

Logo
2020 YILINDA VİZYONA GİRECEK FİLMLER
  • 821 Okuma
  • 0 Yorum

İşte 2020 de vizyona girecek olan merakla beklenen bazı filmler ;

2020 yılı uzak görünüyor olabilir ama Hollywood’un büyük stüdyoları 2020 filmleri için şimdiden çalışmaya başladı. 2020 yılına animasyonlar, çizgi filmlerin uzun metrajlı beyaz perde versiyonları, devam filmleri ve oyuncakları gerçek hayata taşıyan filmler damga vuracak gibi gözüküyor. İşte 2020’de vizyonda büyük iş yapması beklenen 19 film.

1-Bad Boys For Life ( 17 Ocak 2020 ) 

Bad Boys II’den 17 yıl sonra yeni bir Bad Boys filmi izleyici karşına çıkacak. Filmin yapımcısı Sony Pictures, yeni filmin 17 Ocak 2020’de vizyona gireceğini duyurdu. Filmde yine Martin Lawrence ve Will Smith, Miami Polis Departmanı polisleri Mike Lowrey ve Marcus Burnett’ı canlandıracaklar. Jerry Bruckheimer’ın yapımcılığını üstlendiği filmin yönetmenlik koltuğuna ise Adil Er Arbi ve Bilall Fallah (Black filminden tanınan) oturuyor. Filmin konusu hakkında henüz bir detay ortaya çıkmadı.

2-Peter Rabbit (7 Şubat 2020)

Sony Pictures imzalı film, bu yıl gişe rekoru kıran Peter Rabbit’in devamı niteliğinde. Beatrix Potter kitaplarına dayanan Peter Rabbit’te, James Corden baş karaktere sesiyle hayat vermişti. Diğer karakterler olan Cotton Tail’i Daisy Ridley, Flopsy’i Margot Robbie, Mopsy’i Elizabeth Debicki seslendirmiş, Mr. McGregor’u Sam Neill ve Thomas McGregor’u Domhnall Gleeson canlandırmıştı. Yeni filmde, yönetmen Will Gluck’ın aynı kadroyu koruması bekleniyor. Peter Rabbit 2, 2020’in en çok konuşulan canlı animasyon filmlerinden biri olmaya şimdiden aday gibi.

3-Nimona ( 14 Şubat 2020)

Çizgi roman uyarlamaları son yıllarda Hollywood’da iyice tercih edilmeye başlandı. 2020’de 20’den fazla çizgi roman uyarlamasının sinemalarda olması bekleniyor. Nimona’nın yapımcısı 20th Century Fox, yönetmeni ise Oscar ödüllü Patrick Osborne. Bu animasyon filmi gelecekte geçiyor ama bu gelecek filmlerde görmeye alıştığımız bir gelecek değil. Orta Çağ şövalyesi kılıklı kahramanımız hoverboard’uyla bir kulübe gider. Bir genç shape shifter (şekil değiştirebilen canlı) olan Nimona, onurunu kazanmak ve yozlaşmış hükümetin devrilmesini sağlamak isteyen şövalyemize yardım eder. Bu feodal masalın bizi nereye götürdüğünü öğrenmek için şimdiden heyecanlıyız.

4-Gl Joe (27 Mart 2020)

GI Joe, 2020’de sinemaya geri dönüyor. Ancak filmin başrol oyuncusunun kim olacağı henüz belli değil. En son GI Joe filmini Paramount, 2013 yılında vizyona sokmuştu. Filmde Channing Tatum, Bruce Willis ve Dwayne Johnson’ın rol alabileceği söyleniyor. Çocukluğunu GI Joe çizgi filmleri ile geçirmiş aksiyon filmi sevenlerin ilgisini çekeceği kesin.

5- Hızlı ve Öfkeli 9 ( 10 Nisan 2020)

Orijinal adı Fast & Furios olan filmin hayranları 9’uncu film için fazladan bir yıl daha beklemek zorunda. Çünkü başrol oyuncuları Dwayne Johnson ve Jason Statham, 2019 yılında vizyona girecek Hobbs and Shaw adında bir spin-off filminde rol alacaklar. Filmde, alışıldık oyuncuların çoğu geri dönecek. Sürpriz isimler de yer alabilir.

6-Barbie (8 Mayıs 2020)

Anne Hathaway 2020 yılında beyaz perdede tipik bir Barbie olacak. Oscar’lı oyuncu, yeterince mükemmel olmadığından Barbieland’den kovulmuş bir Barbie bebeğini canlandıracak. Dünyanın en çok satan oyuncağını gerçek dünyaya taşıyacak filmin, Barbie için büyük bir sıçrama olacağı söyleniyor. Filmin yönetmeni American Woman (dizi), Cop Hard (dizi), Anatomy (belgesel) ve Fun Mom Dinner (film) yapımlarını yöneten Alethea Jones. 

7-Godzilla vs. Kong (22 Mayıs 2020)

Hollywood çok izlenen, başarısını kanıtlamış dev canavarları birbiriyle kapıştıran filmler çekmeden asla vazgeçmiyor. Yönetmen Adam Wingard, bu filmin 1962’de çekilenden farklı olarak kesin bir kazananı olacağını söylüyor. Filmin başrollerinde kimlerin olacağı ise henüz belirsiz.

8-Avatar 2 (18 Aralık 2020)

Nihayet 2020 yılının sonunda Avatar beyaz perdeye geri dönecek. İlk filmden 11 yıl geçti, ikinci film bir türlü gelemedi. Ancak yapımcılar, bu boşluğun acısını fena çıkaracak gibi çünkü 10 yıl içinde bir değil, iki değil, üç değil tam dört Avatar filmi çekilmesi planlanıyor. İlki, dediğimiz gibi 2020 yılının son ayında vizyonda olacak. Filmin bütçesi yanlış okumadığınıza emin olun, tam 1 milyar dolar. Yönetmen James Cameron, yeni Avatar filmlerinin çarpıcı olması için günümüzde kullanılan en son teknolojilerin tam anlamıyla sinemaya uyum göstermesini bekledi.

yazar

Ben Emre.25 yaşındayım. Aöf öğrenimime devam ediyorum. Adana/Seyhan’da yaşıyorum. Şiir ve deneme yazıları yazmayı seviyorum. Paylaşımlarımı okuyup değerlendirirseniz sevinirim.