Adata SD600Q : Harici SSD ile yüksek hızlara ulaşın

Logo
Adata SD600Q : Harici SSD ile yüksek hızlara ulaşın
  • 581 Okuma
  • 0 Yorum

Merhabalar donanım meraklıları bu haberde sizin için hayatımıza giren ve hızla yayılmaya başlayan teknolojilerden biride şüphesiz ssd hardisklerdir. Kullanışı ve hızlı olmaları bir yana farlı ürün yelpazesi ile çığır açtılar.

Adata, bu kez yeni harici diski ile karşımızda. SD600Q olarak adlandırılan bu yeni ürün SSD teknolojisi ve USB 3.2 arabirimi ile yüksek hızlar vaat ediyor.

Video, yazılı belge, ses dosyaları ya da kurulum dosyaları… Veriler, her zamankinden daha değerli ve aynı zamanda her zamankinden daha yüksek boyutlarda olabiliyor. Gelişen teknoloji, yazılı, sesli ve görsel olarak bize pek çok detay sunabiliyor, ancak öte yandan “yüksek boyut” faktörü için çözümler de önemli. Yalnızca yüksek kapasitede depolama değil, bu birimlerin okuma/yazma hızları ve taşınabilirlikleri de ön planda. Genellikle hazırladığı ekonomik ürünlerle adından söz ettiren Adata, bu kez yeni External yani harici SSD’si SD600Q ile karşımızda. 

Adata SD600Q, 15.2mm kalınlıkta ve 60 gram ağırlıkta,USB 3.2 Gen1 kablo ile satışa sunulmakta.3D NAND teknolojisinin destekleyen bu ürün, bu sayede daha fazla depolama sağlayabildiği gibi daha yüksek bir güvenlik de sunabiliyor. 480GB depolama kapasitesi bulunan ürün, Adata’nın belirttiğine göre, saniyede 440MB’a kadar yazabiliyor, 430MB’a kadar da okuyabiliyor. Tabii kullandığınız PC’nizdeki depolama birimlerinin performansları da önemli. Bunlara göre verilerde değişiklikler olacaktır.

Open Camera

yazar

adım ümit teknoloji ve rap müzikle yakından ilgiliyim gülmeyi eğlenmeyi seven araştırmacı bir kişilik.