Adobe Programlarına Alternatif Olarak Kullanabileceğiniz Programlar

Logo
Adobe Programlarına Alternatif Olarak Kullanabileceğiniz Programlar
  • 870 Okuma
  • 0 Yorum

Adobe programları günümüzde en sık tercih edilen programlardır. Video kurgu, çizim, fotoğraf görüntüleme, ses düzenleme tasarım yapma gibi pek çok amaç için kullanılan Adobe programları kişilere karmaşık ve pahalı gelebilmektedir. Bu nedenle Adobe programlarına alternatif olarak üretilen bazı programlar bulunmaktadır. Bu programları ve ne işe yaradıklarını aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür.

 

Krita

Krita, 10 yıldır piyasada olan ve devamlı geliştirilen bir programdır. Krita, illüstratörlere, desen sanatçılarına, fotoğraf boyama ve VFX endüstrisine hitap etmektedir. 9 farklı fırça aracı ile kullanım imkanı sunan Krita, fırça stabilizasyonu ile farklı sanatçıların desenlerini de aktarabilme özelliği bulunuyor.

Sketchbook

Sketchbook, oldukça başarılı bir ara yüze sahip olan bir programdır. Sketchbook’un en önemli özelliği bu programda yapılan çalışmaların psd formatında kaydedilebiliyor olmasıdır. Çünkü sketchbook bir çizim programıdır. Ayrıca uygulama bir çok cihaz ile de uyumlu bir şekilde çalışabilmektedir.

MediBang Paint

MediBang; Windows, İpad, Mac, Android ve Iphone üzerinde çizim yapılabilmesini sağlamaktadır. Ayrıca Madibang Paint her platformda paylaşım yapabilme özelliği de sunmaktadır. 800’den fazla arka planı bulunan MediBang Paint, 50 kadar fırça ve 20 kadar fonta ev sahipliği yapmaktadır.

Pixlr X

Pixlr X, photoshopa alternatif olan bir uygulamadır. Bu program üzerinden kırpma, boyutlandırma, kesme, arka planı kaldırma, dekupe yapma gibi pek çok işlem kolaylıkla yapılabilmektedir.

Photoscape X

Photoscape oldukça eski bir programdır. Fotoğraf görüntüleme, kesme, düzenleme, dekupe, kolaj, gruplama, renk seçme gibi pek çok özellik bulunuyor. 1000’den fazla filtresi bulunan Photoscape 290’dan fazla çerçeveyi de bünyesinde barındırıyor.

Storyboarder

Bu program reklamcılar, senaristler ve film yönetmenleri tarafından storyboard yapmak için kullanılan bir uygulamadır. 6 basit çizim aracı bulunan programda kopyala yapıştır, çoğalt ve düzenle gibi seçenekler ile görsel üretilebilmektedir.

HitFilm Express

HitFilm Express, 4 milyondan fazla kişi tarafından kullanılan oldukça yaygın bir programdır. Bu program sayesinde profesyonel seviyede film düzenleme yapılabilmek mümkündür. HitFilm Express ile 2D ve 3D efektler ile eşleştirilebilir ve videolarınızı düzenleyebilirsiniz.

Dual Space - Multiple Accounts & App Cloner

yazar
Kalfa

Hazal Kanmaz