Ahmet Batman "Başka Bir Şey"

Logo
Ahmet Batman "Başka Bir Şey"
  • 6030 Okuma
  • 1 Yorum

Ahmet Batman'dan Beklenen Yeni Kitap Artık Tüm Kitap Evlerinde..

illa ki sosyal medya olsun her hangi bir platformda karşınıza çıkmıştır bu gizemli isim. Ahmet Batman. benim yıllardır takip ettiğim ve her yıl bu zamanlarda çıkardığı kitapları büyük bir hevesle gidip alışımdır geçtiğimiz günlerde de olduğu gibi.

Yazar hakkında pek bir bilgiye hiç kimse sahip değil çünkü kendisi gizliliğini ve gizemliliğini yılllardır korumaya devam ediyor. Kendisi ile ilgili pek paylaşım yapmıyor bu zamana kadar bir tane  bile fotoğrafı bulunmuyor ve kendisi benim gözlemlediğim kadarıyla şu düşünce de benim okurlarım beni seviyorsa bu şekilde sevsin ortaya çıkıp bütün yazarlar gibi söyleşi ve imza günlerini samimi bulmuyorum. Şimdi adını hiç duymamış okuyucular için biraz size yazardan bahsedeceğim.

Ahmet Batman, Soğuk Kahve isimli kitabıyla 2013 yılında hızlı bir çıkış yakala

mış kitap yazarıdır. 2013’te Destek Yayıncılıkları’ndan çıkış yapan Soğuk Kahve kitabı, hem Ahmet Batman hem de bizlerin hayatını değiştiren güzel bir parça oldu.

Rivayet o ki, 2013 yılında Ahmet Batman, çalıştığı şirketin küçülmeye gitmesi nedeniyle kapının önüne koyuldu. Krizi fırsata çeviren Batman, bu boşluğunu sürekli karaladığı notlarından oluşan bir kitap yazmak için kullandı. Kitabı biter bitmez baskı macerasına atıldı ve aynı yıl içinde kitabı raflardaki yerini aldı.

İlk kitabıyla Ahmet Batman ciddi satış rekorlarını yakalayınca, kısa sürede ikinci kitabı olan Sabah Uykum’da bizler kütüphanelerini süsledi.

Farkın yoktu ben farklı baktım

Ortalama satış istatistiklerine göre; Ahmet Batman’ın iki kitabı 2014 yılı itibariyle 700 bin adetin üzerinde satıldı. Kitabın hasılatından kazancının ise 780 bin TL olduğu tahmin ediliyor. 2015 yılında, “Bana İkimizi Anlat” isimli kitabıyla başarısını taçlandıran yazar, son olarak 2016 yılında “Gökyünüze Not” kitabını çıkardı. Ve böylece Türkiye’nin en popüler yazarlarından biri olmayı da başardı.


Ahmet Batman’ın fotoğrafı veya kişisel bilgileri hakkında ne yazık ki pek bir şey yok. Kendisine kimliğini neden bu kadar gizli tuttuğu sorusuna Ahmet Batman:

“Ya Ahmet olabilirdim, ya da Ahmet Batman. Ben Ahmet olmayı seçtim.”

Cevabını vererek, topu ağlara sallıyor ve karizmadan yıkılıyor.

Kitaptan yaptığım çıkarımlarıma göre kendisi 32 yaşına merdiven dayamış, sigara ve alkole yaklaşmayan standart insanlardan. Kendisi standart ama anlattıklarının standart olmadığını kabul etmek gerekiyor.

Kitaplarındaki hikayelerin dağılımını göz önünde aldığımızda, kitaplarının yıllar boyunca yaptığı karalamalardan sonra ortaya çıktığı da aşikar.

Geleneksel yazarların aksine Ahmet Batman’ın imza günleri de yapılmıyor. Popüler yazar, okurlarıyla iletişimini dumanla ve sosyal medya hesapları üzerinden sağlıyor. AveB takma adıyla InstagramFacebook ve Twitter’da yer alan yazara, kişisel hesapları üzerinden yazıp, çizebilir ve çalışmalarını takip edebilirsiniz.

Aranızdan kitabı merak edenler de olacaktır o yüzden sizlerle kitabın arka kapağından bir kesit paylaşacağım.

Başka Bir Şey

"Aklın gidiş biletini aldığı yerde kalp çoktan dönüş biletini ayırmıştır.

 

Aslında her şey bir rüyayla başladı. Sahi rüyalara inanır mısınız? Ben inanmazdım. Ta ki aynı rüyayı birkaç kez görene kadar... Uyandığınız an ya da günün herhangi bir anında ne yaparsanız yapın rüyanızın tamamını hatırlayamayacaksınız. Her seferinde en fazla yarısı ya da küçük bir bölümü tamamlanmış bir hikâyeye bakar gibi bakacaksınız rüyalarınıza...

Bir rüyanın peşinden koşmak kimilerine anlamsız gelebilir, bense bununla ilgilenmiyorum. Sadece kalbimin sesini dinlemek istiyorum çünkü kalbimi hafife almaktan, sezgilerimi görmezden gelmekten korkuyorum. Siz sadece şunu düşünün, ya gördüğünüz rüyayı sizinle birlikte bir başkası daha görüyorsa? Ya siz de o başka bir şeyi yaşıyorsanız ama haberiniz yoksa?

Aşk başka bir şeydir. Bazen gördüğünüz rüyanın içindeki mor bir şemsiye, bazen mesafelere inat yanı başınızda duran bir gazoz kapağı, bazense zamanın içinde saklanan gizli bir zamandır aşk.

İnanmaya, hissetmeye ve yaşamaya değer... "


 

yazar

instagram: asllhnozgluu

Yorumlar (1)

  1. yazar
    Kalfa

    Seymen Şenkelebeker - 2 yıl önce

    Ahmet Batman'ın gerçekten okunması gereken kitaplarından biridir.