Alanyaspor - Fenerbahçe maçında kural hatası var mı?

Logo
Alanyaspor - Fenerbahçe maçında kural hatası var mı?
  • 623 Okuma
  • 0 Yorum

Usta yazarlar, Alanyaspor - Fenerbahçe maçında ev sahibi takımın attığı ilk gol öncesi kural hatası olduğu iddiasını değerlendirdi...

Süper Lig'in 4. haftasında oynanan Alanyaspor - Fenerbahçe maçında kural hatası olduğu iddiaları gündeme damgasını vurdu. Sarı lacivertliler, Alanya'nın ilk golü öncesinde tekrarlatılan taç atışının el değiştirmesi gerektiği yönünde maçın tekrarlanması isteniyor. Fenerbahçe Türkiye Futbol Federasyonu'na başvuracak. Peki kural hatası var mı? Maç tekrar oynanmalı mı? İşte Usta yazarlarından "kural hatası" iddiasıyla ilgili çarpıcı yorumlar...​

LEVENT TÜZEMEN: OLSA OLSA HAKEM HATASI OLUR

Kasımpaşa-Beşiktaş maçında Donk elindeki topu oyundaki topun üzerine atınca bir kural hatasına neden oldu. Taçla ilgili bir kural hatası yok, olsa olsa hakem hatası olur. Örnek mi; geçen sene Türk Telekom'da G.Saray-Beşiktaş maçında top taca çıkmış, hakemler 'Caner'e çarptı çıktı' kararını vermişti. Görüntülerden tacın Caner'e temas ettiği tam tespit edilemedi. G.Saray tacı kullandığı Onyekuru ile golü attı. Bu hakem hatası olarak değerlendirildi. Alanya'daki taç atışının da geçen seneki G.Saray-Beşiktaş maçında yaşanan taç olayından bir farkı yok. Yani yine hakem hatası.

GÜRCAN BİLGİÇ: NET BİR KURAL HATASI

Sonuca etki etmeyen kural hataları hep hakem hatası olarak kabul edildi. Bu kez öyle değil. F.Bahçe'ye geçmesi gereken taç atışından gelen topla gol oldu. Net bir kural hatasıdır. Maçın yönü değişmiştir. Karşılaşmanın tekrar oynanması gerekir.

BÜLENT TİMURLENK: FENERBAHÇE YEDİĞİ 3 GOLÜN MUHASEBESİNİ YAPMALI

F.Bahçe'nin başvuru hakkı var, federasyon ne cevap verir bilmiyorum, açıkçası merak da etmiyorum. Alanya'da Erol Bulut'un takımı karşısında Fenerbahçeli futbolcuların ortaya koyduğu performans, kalelerinde gördükleri 3 golün muhasebesini teknik adamlarıyla birlikte yaparlar.

FATİH DOĞAN: UEFA'YA GÖRE KURAL HATASI YOK

Eskiden olsa kural hatası derdik. Ancak UEFA'nın yaptığı değişiklikler sonrası bunlar kural hatası olarak değerlendirilmiyor.

GÜNEN: TEKRARA GEREK YOK

Kural hatası değil hakem hatası var. Bence maçın tekrarlanmasına gerek yok.

Alanyaspor - Fenerbahçe maçı iptal mi edilecek?

Sarı-lacivertli yönetiminin taç ve aut atışı sırasında yaşandığını ileri sürdüğü kural hataları ile ilgili gerekli çalışmaları sonlandırdı. Yayıncı kuruluştan istenilen pilot kamera görüntülerinde kural hatalarının saptanmasıyla gerekli hazırlıklarını yapan Fenerbahçe yönetimi, karşılaşmanın üzerinden 48 saat geçmesinin ardından gerekli huhuki işlemleri de tamamlayarak TFF'ye itiraz başvurusu yaptı.

MHK BAŞKANI ZEKERİYA ALP: "KURAL HATASI YOK" (SÖZCÜ)

Hakemlerin iyi maç yönettiğini belirten Zekeriya Alp, "Kesinlikle kural hatası yok. Çok da güzel maç yönetti; aslan gibi yönetti. Maçta hiçbir sorun yok. Ne yapalım? Bu hakemlerle bu ligi götüreceğiz. Galatasaray maçını Palabıyık kötü mü yönetti? Meler Beşiktaş maçında kötü müydü? Hem Fener hem Beşiktaş yenildi. Galatasaray zor kazandı. Trabzon beraberliğe razı oldu. Demek ki büyük-küçük takım yok. Hakemlerimiz çıkıp adam gibi maç yönetiyor. Hakemlerimizi kazanma yoluna gitmeliyiz. Çünkü sahada adaleti onlar sağlıyor." dedi.

yazar

Editör

Yeni Ne Var

Sakın Kaçırma