Ali Koç, Galatasaray derbisine gidecek mi? 97. madde...

Logo
Ali Koç, Galatasaray derbisine gidecek mi? 97. madde...
  • 2314 Okuma
  • 0 Yorum

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Fatih Terim hakkında söylediği sözler nedeniyle Disiplin Kurulu'na sevkedilmişti. 45-120 gün arasında ceza alması beklenen Koç'un Galatasaray derbisine gitmesine engel bir durum bulunmuyor. 

İşte detaylar... 

F.BAHÇE Başkanı Ali Koç, önceki gün G.Saray Teknik Direktörü Fatih Terim’in aldığı cezalarla ile ilgili “Nasıl olur da bir insanın sicili bu kadar bozuk oluyor. Hem futbol hayatında hem de antrenörlük hayatında nasıl oluyor da bu kadar çok ceza alabiliyor” ifadelerini kullanmıştı. TFF Hukuk Kurulu, Başkan Ali Koç’u, ‘Sportmenliğe aykırı açıklamaları’ nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 38. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK’ya sevk etti.

38. maddeye göre; kulüplerin yöneticilerine 45 ila 120 gün arasında hak mahrumiyeti cezası ve Süper Lig kulübü yöneticileri için 30 bin TL’den 140 bin TL’ye kadar para cezası veriliyor.

Alınacak olası cezaya rağmen Başkan Koç’un 6. hafta Türk Telekom Stadyum’da oynanacak G.Saray derbisinde tribünde olmasının önünde bir engel bulunmuyor. Bunun nedeni ise TFF eski Başkanı Yıldırım Demirören’in istifa edeceği gün yani, 28 Şubat 2019 tarihindeki yönetim kurulu kararı ile yaptığı Disiplin Talimatı değişikliği.

iLK MUSTAFA CENGiZ FAYDALANMIŞTI

Disiplin Talimatı 97/3 maddesi “Kulüp başkanlarının aldıkları hak mahrumiyeti cezası, kulübünün resmi müsabakalarında, protokol tribünü hariç stadyumlara girmelerine engel olmaz” hükmünü içeriyor.

Geçtiğimiz sezon 150 gün men cezası alan Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, cezasının bitimine 48 gün kala değişen bu talimat sonrası deplasmandaki Erzurumspor maçını locadan takip etmişti. 

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç da değişen bu madde sayesinde Galatasaray derbisini Türk Telekom’da izleyebilecek. 

Galatasaray, Şampiyonlar Ligi'nde gruptaki ilk maçında deplasmanda Club Brugge ile golsüz berabere kaldı. Teknik Direktör Fatih Terim maçın ardından açıklamalarda bulundu. 

Club Brugge 0-0 Galatasaray Fatih Terim maç sonu açıklamaları

"DAHA İYİ OLACAĞIMIZIN SİNYALİNİ VERDİ TAKIM"

Kazanmak isterdik. Bence keyifli bir maç oldu. Gün geçtikçe daha iyi olacağımız sinyalini verdi takım. Şampiyonlar Ligi'nde dış sahada kaybetmemek önemli. Kazansaydık daha iyi olurdu ama sonuç itibariyle avantajlı dönüyoruz. Bundan sonra kendi evimizde oynuyoruz. Beraber oynadıkça her geçen gün daha iyi olacağımız düşüncesindeyim. 

"GRUBU İLGİNÇLEŞTİRMEK İÇİN BİZİM DE BİR ŞEYLER YAPMAMIZ LAZIM"

İç sahada Türk Telekom Stadı'nda milyarlık bütçelere sahip iki takım gelecek. Bu grubun ilginç olacağını söylüyorum. O ilginçliği yaşayabilmek için bizi bir şeyler yapmamız lazım. Oynanmayan maçın neticesini favori olarak kağıt üstünde söyleyebiliriz ama oyunda neler olacağını Allah bilir. Elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. 50.000 seyircimizle beraber rakipler adına kolay olmayacağını düşünüyorum. 

ALİ KOÇ'A CEVAP

Fatih Terim basın toplantısında Ali Naci Küçük'ün Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un açıklamalarıyla ilgili gelen sorusuna ise, ""Avrupa futbolunun en büyük organizasyonunda burada olmayanlarla ilgili konuşmayın, konuşmayalım isterseniz. Sicilin, nüfusla, reklamla doldurulamadığı yerdeyiz. Kimin ne dediğine bakacağız. Değerse, cevabını veririz." yanıtını verdi. 


(Ajansspor)

yazar

Editör

Yeni Ne Var

Sakın Kaçırma