Alper Çağlar'dan Yeni Proje: Göktürk Üçlemesi

Logo
Alper Çağlar'dan Yeni Proje: Göktürk Üçlemesi
  • 1117 Okuma
  • 0 Yorum

Dağ, Dağ2 Sinema Filmleri ve Börü Dizinin Yönetmen ve Senaristliğini Üstlenen Alper Çağlar'dan Yine Adından Epey Söz Ettirecek Bir Proje Geliyor; Göktürk Üçlemesi. Proje Üç Filmden Oluşmakta İlk Film "İlk Göktürk" 2020 Yılında, İkinci Film "Kırk Göktürk" 2022 Yılında ve Üçüncü Son Film "Son Göktürk" ise 2025 Yılında Vizyonda Olması Planlanıyor. 

Bu Projelerde Alper Çağlar; Türklük Bilimi Akademik Danışmanları:Prof. Dr. Ahmet Taşağıl ve Prof. Dr. Arif Çağlar Gibi Birçok Türklük Dalında Uzman Kişilere Danışarak Projede Herşeyin Kusursuz ve Eksiksiz Olması İçin Çalışmalarını Titizlikle Sürdürüyor.

İlk Film "İlk Göktürk" Filminde İsminden Yürütülen Tahmine Göre: Film Göktürk Devletinin Kuruluşu ve Göktürklerin İlk Hükümdarı Bumin Kağan Üzerinden İşleyecektir. Avar hakimiyetine son verilerek kurulan Göktürk Devletinin Yaşadığı Zorluklar ve Eşsiz Mücadeleler Filmi İzleyenlere Eşsiz Bir Görsel Sunacaktır Kuşkusuz. Filmin Oyucu Kadrosu Belli Olmasa da Bumin Kağan Karakterini Kimin Canlandıracağı Oldukça Merak Konusu..

İkinci Film "Kırk Göktürk" Filminde İsminden Yürütülen Tahmine Göre: İkinci Filmde Hepimizin Büyük Bir Cesaret Örneği Sergilediğine İnandığımız Bir Efsane Olan Kürşat'ın 40 Çerisiyle Çin Sarayını Basıp Binlerce Çinli Savaşçıyla Cenk Etmesini ve Devletini Müdafaa Etmek İçin Verdiği Eşsiz Mücadeleyi Konu Alacaktır. Çin'in Türkler Üzerindeki Enrika ve Oyunlara Son Verebilmek İçin 40 Çerisiyle Şehadete Yürüyüş Hikayesi Hepimizin Merakla Beklediği Bir Film Olmaya Fazlasıyla Değer. Filmde Kürşat Karakterini Kimin Canlandıracağı Oldukça Merak Konusu..

Üçüncü Film "Son Göktürk" Filminde İsminden Yürütülen Tahmine Göre: Son Filmde İse II.Göktürk Devrinin Yeniden Yükselme Devri Konu Edilecektir. O Devirde Tahtta Bilge Kaan, Orduların Başında ise Kül Tegin bulunuyordu. Kül Tegin ve Bilge Kağan, Birçok Türk Boyunu Kendilerine Bağlamışlardı. Göktürk Hanedanlığının Son Yükselişi ve Yerini Uygur Hanedanlığına Bırakarak Tarihin Şanlı Sayfalarında Yer Alış Hikayeside Diğer İki Film Gibi Oldukça İlgi Çekecektir. Bu Filmde de Bilge Kaan ve Kül Teğin Karakterlerini Kimin Canlandıracağı Oldukça Merak Konusu..

         Konsept Olarak Oldukça İlgi Çekecek ve Filmlerin İzleyici Rekorları Kıracağı Fimlerin Vizyona Gireceği Tarihleri Merakla Beklemekteyiz. 

Empire

yazar
Yamak

Volkan Uz

Yazı yazmayı ve öğrendiğim, araştırdığım bilgi ve deneyimlerimi insanlarla paylaşmaktan ve onlara da imkanım dahilinde yarar sağlamaktan mutluluk duyan biriyim.