Android TV Nedir?

Logo
Android TV Nedir?
  • 405 Okuma
  • 0 Yorum

Android TV Nedir?

Android TV, günümüzde kişiler için oldukça önemli hale gelmiştir. Özellikle internetin yaygınlaşması ve akıllı cihazların yoğun bir şekilde kullanılmaya başlanması ile gün yüzüne çıkmış bir kavramdır. Cep telefonları, akıllı tabletler kişilerin ihtiyaçları ile ilgili ciddi değişiklikler yaşanmasına nede olmuştur. Bu nedenle android TV’ler de artık yoğun bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Peki, android Tv nedir?

Android Tv; smart TV ya da akıllı TV olarak da adlandırılıyor. Bu televizyon türünde kişiler internete bağlanabiliyor. Bu sayede televizyonlar interaktif bir şekilde kullanılabiliyor. Özellikle youtube gibi sosyal medya mecralarına televizyon üzerinden ulaşabilmek mümkün oluyor. Bunun dışında instagram, facebook, twitter gibi sosyal medya uygulamalarına da android TV’lerden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Android TV’lerde Oyun Oynayabilmek Mümkün!

Akıllı TV’ler genellikle kişilerin çok daha rahat bir şekilde video izleyebilme, sosyal medya platformlarına ulaşabilme, oyun oynayabilme gibi avantajlardan faydalanılabilmek için tercih edilmektedir. Akıllı TV’lere sahip olarak dilediğiniz uygulamayı, oyunu, videoyu herhangi bir sorun yaşamadan izleyebilir ve oynayabilirsiniz. Android TV’lerin kendi mağazalarında bulunan uygulamaları indirerek keyifli vakitler geçirebilmeniz mümkün. Ancak satın aldığınız televizyonun android özelliği olmaması durumunda üzülmenize gerek yok. Android Box cihazı ile geleneksel televizyonunuzu yeni nesil bir televizyon haline getirebilirsiniz. Bu durum ise televizyon severleri fazlasıyla heyecanlandırıyor. Çünkü android TV’lere göre çok daha pahalı fiyatlar ila satılmaktadır. Peki, Android TV’ler ile neler yapılabilir? İşte cevapları…

Android TV’ler İle Neler Yapılabilir?

Android TV ile akıllı cihazlardan yaptığınız pek çok şeyi yapabilirsiniz. Ancak mesajlaşma, görüntülü konuşma, whatsapp gibi özellikler hariç. Bunun dışında Netflix, Digitürk Play, Tivi Go, Blu Tv, Puhu Tv, Youtube, Facebook, Twitter gibi uygulamalara erişim sağlayabilirsiniz. Ayrıca televizyonun kendi marketlerindeki uygulamaları indirerek de keyifli vakit geçirebilirsiniz. Ancak Netflix ve Blu TV gibi ücretli platformlara bağlanırken Android TV’lerde de ücret talebi bulunmaktadır. Bu ücreti televizyonunuz üzerinden rahatlıkla ödeyebilirsiniz. Bunların dışında Android TV’leriniz aracılığı ile oyun oynayabilirsiniz. Kısacası Android TV’lerin pek çok hizmet alanı bulunmaktadır. Oldukça yaygın olan bu Android TV’lere sahip olarak avantajlarından yararlanabilirsiniz.

yazar
Kalfa

Hazal Kanmaz

Azbucuk nasıl çalışır?

Azbucuk.com'a Üye ol sayfamızda ücretsiz üye olabilirsiniz, üye olduktan sonra içerikler girebilirsiniz. Unutmayın her girdiğiniz içerikler sitesinden özgünlük kontrolleri yapılır ve %60'ın üzerindeki içerikler onaylanacaktır. Onay işlemleri tamamlandıktan sonra anında 3 TL, 6 TL ve 9 TL içerik başına ücret kazanacaksınız. Kazandığınız bu ücretler hesabınıza aktarılır, 200 TL ödeme eşiği tamamlandığında sisteme kayıt etmiş olduğunuz IBAN hesabına gönderilmektedir.


Yeni Ne Var

Sakın Kaçırma