Apple AR gözlük, iPhone’un yerini alacak

Logo
Apple AR gözlük, iPhone’un yerini alacak
  • 468 Okuma
  • 0 Yorum

Son yıllarda artırılmış gerçeklik teknolojisine odaklanan Apple’ın, iptal edildiği düşünülen artırılmış gerçeklik gözlüğünü önümüzdeki yıl piyasaya süreceğini sizlere duyurmuştuk. Apple AR gözlük hakkında yeni detaylar ortaya çıktı.

Apple denildiğinde ilk akla gelen analist Ming-Chi Kuo, Mart ayındaki raporunda gözlüğün 2020 yılının ortasına kadar tanıtılacağını belirtmişti. Tarih konusu halen netlik kazanmazken, bazı kaynaklara göre 2020’nin başında tanıtılacak.

Apple AR gözlük, iPhone ile senkronize çalışacak!

Tarihi bir kenara bırakarak olursak Apple AR gözlük, iPhone ile senkronize bir şekilde çalışacak. Bu sayede gözlüğün holografik ekranlarında mesaj, e-posta ve hava durumu gibi bilgileri doğrudan görüntülemek mümkün olacak.

Buna ek olarak Apple’ın Haritalar uygulamasının yani navigasyonun yanı sıra oyunları bu gözlüğe entegre etmeye çalıştığı belirtiliyor. Bir yere giderken harita üzerinden dönmeniz gereken yerler için dışarıya bağımlılığınız olmayacak.

Apple Arcade servisini temel alacak olan oyun desteğinin nasıl olacağı ise şu anda bilinmezliğini koruyor. Analistlerin beklentisi Apple’ın AR gözlüklerinin ilerleyen yıllarda iPhone’un yerini alacağı yönünde. Ancak, Apple artırılmış gerçeklik konusundaki çalışmalarını iPhone ile sınırlı tutmayacak.

Özellikle yeni iPad Pro’nun AR içerikleri için özel bir 3D sensör ile geleceği belirtilirken, iPhone 12 Pro serisinde de bu sensöre yer verileceği şimdiden konuşulmaya başlandı.

Likes hash

yazar

adım ümit teknoloji ve rap müzikle yakından ilgiliyim gülmeyi eğlenmeyi seven araştırmacı bir kişilik.