Az Buçuk Sitesi Nasıl Kullanılır ?

Logo
Az Buçuk Sitesi Nasıl Kullanılır ?
  • 1912 Okuma
  • 0 Yorum

Az Buçuk Sitesi Nasıl Kullanılır ?

Hepinize Merhaba. Bu yazı dizimde size 'Az Buçuk' sitesini nasıl kullanacağını aşama aşama anlatacağım. Öncelikle ;

Kendine bir hesap oluşturmalısın. |  Giriş Yap Üye Ol | 

Not: Facebook'la giriş yapman daha avantajlı olur.

Hakkında bölümüne okuyucularının seninle ilgili bilmesini istedikleri şeyleri yaz. | Bir kaç cümle ile bize kendinizi tanıtabilir misiniz ? |

Güzel bir içerik oluşturmalısın! - Konusu sana kalmış bir şey. Ancak yazdığın içeriğin diğer okurların ilgisini kazanması gerek.

Kendine kısa ve öz bir başlık seçmelisin. Başlığın kısa olduğu kadar yazdığın içeriği de özetlemeli. 

Sıra geldi fotoğraf seçimine. En önemli olan kısım. Fotoğrafında başlık gibi içeriğini yansıtmalı. İlgi çekici, sade ve anlaşılır olmalı. 

Not: Fotoğrafları google'dan seçmemeye çalış. Google'dan alıntı yapıldığı farkedilen fotoğrafların olduğu içerik ön plana çıkarılmaz. Bu da daha az okuyucunun olması anlamına gelir.

Para kazanılabilir mi? 

Bir diğer merak edilen ödeme kısmı. Gerçekten para kazanılabilir mi ?

Kazanacağın para içeriğine göre değişir. Yazındaki kelime sınırı minimum 150'dir. Elinden geldiğince 1000 kelime ve üstünü geçmeye çalış. Bu alacağın paranın miktarını arttırmada sana yardımcı olacaktır. Bolca özgün ve güzel resim seç. Yukarıda resimlerin nasıl olması gerektiğini anlattım. Bir sınırı yok ancak uzun bir yazı yazdıysan mutlaka bolca görsel eklemeye çalış. Bu hem okuyucularının ilgisini çeker hem de içeriğin hakkında bilgi sahibi olmalarında yardımcı rol oynar. Ödemeler her ayın 5'inde girmiş olduğun iban numarana bağlı olan banka hesabına yapılır.

İçeriklerim Bölümü  İçeriklerim

Bu bölümünde yayınladığın içeriklerine erişebilirsin. İçeriklerinin hangi sırada olduğunu ve hangi kategoride yer aldığını görebilirsin. Yazdığın içeriğinin ne kadar okunduğu ve durumunu da (yayınlandı / taslak/  yayınlanmadı) bu bölümde yer alıyor. Ayrıca buradan içeriğini ön izleyebilir ve düzenleyebilirsin. Bazen sizin yükleme ekranında seçtiğiniz kategoriden farklı olabilir. Editörler uygun gördükleri kategori kısmına içeriğiniz eklerler. Uygun görülen içerikler mail adresinize bilgilendirme olarak gönderilir.

Raporlar  Raporlar

Raporlar kısmının aktif edilmesi için en az 50 gösterimini aşmış olmanız gerekir. Raporlar bölümüne geldiğinizde ''İçerikleriniz ödeme eşiği kabul edilebilmesi için en az 50 gösterime sahip olması gerekmektedir. İçeriklerinizi çeşitli sosyal medya ve forumlar ile paylaşıp okunmasını sağlayabilirsiniz'' yazısıyla karşılaşırsınız. Bu kısımda ödeme detaylarınız ve içeriklerinizle ilgili bilgiler yer alır.

Yardım  Yardım

Site ile ilgili merak ettiğin veya karşılaştığın problemleri yardım kısmında detaylı bir şekilde açıklayarak Az Buçuk editörlerine sorabilirsin. En kısa süre içerisinde incelenip sana geri dönüş yapılır. Bunların yanında önerilerini de bu kısımdan paylaşabilirsin.

Bir sonraki içerik : -- HANGİ İÇERİKLER KAZANDIRIYOR ?

Yazı dizimin devamı için takipte kalın.

yazar

Current Writer ✔

Yeni Ne Var

Sakın Kaçırma