Backlink Almanın SEO’ya Etkisi Nedir?

Logo
Backlink Almanın SEO’ya Etkisi Nedir?
  • 795 Okuma
  • 0 Yorum

 

Backlink almanın SEO’ya etkisi herkes tarafından bilinen bir yanlıştır. Bu konu hakkında bilgisi olmayan birçok webmaster backlink aldığında sahibi olduğu sitenin sıralamasının otomatikman yükselmesini beklemektedir. Evet backlink SEO’dan ayrılamaz fakat SEO sadece backlink ile de olmaz. Backlink çalışmasının yanında yapılan diğer işlemler backlinkin daha çabuk etkisini göstermesini sağlamaktadır. Backlink alırken penguen algoritmasını göz ardı etmemek gerekiyor. Eğer bu algoritmayı göz ardı ederseniz aldığınız backlink olumlu yönde değil de olumsuz yönde etki edecektir.

 

Backlink SEO’ya Nasıl Olumlu Yönde Etki Eder?

Seo

Backlink almayı düşündüğünüz süre zarfında alacağınız backlinkin doğal yollar ile alınmasına kesinlikle dikkat etmelisiniz. Satışı yapılan paketler ile değil de doğal yollar ile backlink aldığınızda Google web sitenizi ödüllendirecek ve etkisi daha çabuk görülecektir. İçeriğinizin miktarı fazla ve özgün ise  sıralamanız daha çabuk yükselecektir. Eğer içeriksiz bir web siteye backlink alırsanız bu Google algoritmaları tarafından hileli bir işlem olarak ön görülecek ve spama düşeceksiniz. Doğal yollardan backlink almanın birçok yolu vardır. Bunlardan bazıları forum sitelerinde tanıtım yazıları paylaşmak, sözlüklerden konu almak, şehir veya site rehberlerinde görünmek bunlardan sadece birkaçıdır.  Aldığınız Backlink’in olumlu yönde etki etmesi için yapmanız gerekenler aşağıda listelenmiştir.

·         Herhangi bir web sitenin kullanmadığı bir konu hakkında yazılar yazmak backlink alma ihtimalinizi arttıracaktır. Bunun sebebi, bu konuda en iyi ve tek bilgi sizin web sitenizde yer alacağı için Google kullanıcıların tümünü size yönlendirecektir.

Seo

·         Gündemi takip etmeniz gerekiyor. Herkes tarafından çok aranan konuları günaşırı bir şekilde paylaşmak Backlinkin SEO’ya etkisi bakımından sizin için fazlasıyla olumlu olacaktır. Gündemde olan bir konu ile ilgili hiçbir sitede olmayan paylaşımı yapmak sizi her zaman bir adım öne çıkaracaktır.

·         Google’nin internet sitelerinde önem verdiği ilk konu özgün içeriktir. Eğer sitenizde özgün içerikler değil de başka sitelerde bulunan içeriklerin kopyalanmış hali varsa backlink bile sizi kurtaramayacaktır. Aynı zamanda aldığınız backlinklerde çöp olacaktır. Googlenin gelişen algoritması sebebi ile kopya içerikler çok kolay bir şekilde tespit edilerek hatta o siteye gelir sağlaması için yapılan adsense başvurusunda onay bile çıkmayabiliyor.

 

 

 

Head Ball 2

yazar
Kalfa

Burak Mehel