Balık Tezgahlarında Yapılan Büyük Sahtekarlık ..

Logo
Balık Tezgahlarında Yapılan Büyük Sahtekarlık ..
  • 907 Okuma
  • 0 Yorum

                                                 ... BALIKLARI BOYUYORLAR ..!

Balıkta hileye başvuran bazı satıcılar solungaçları boya ve mürekkeple kırmızıya boyayarak balığı taze gibi gösterip, vatandaşlara bayat balıkları satmaya çalışıyor!..

Taze balık nasıl anlaşılır?

Yusuf Can, "Baktığın zaman anlaşılır, boya olduğu bariz belli olur zaten. Bir süre sonra akar. Aynı canlılığı koruyamayabilir. Su vurduğumuz için bir süre sonra boyayı atar. Balıkçınıza güveneceksiniz, sürekli aynı balıkçıdan alışveriş yapılmalı. Tek çare bu. Sürekli 2 veya 1 TL için balıkçınızı değiştirirseniz çok farklı sorunlar yaşayabilirsiniz. Tek gerçek aslında bu" ifadelerini kullandı.

Bir diğer balık satıcısı Ahmet Koca ise "İlk önce balığın gözlerine bakacağız. Balığın gözü net, parlak ve çökmemişse tazedir. İkincisi kulağı. Solungaç kısmı kırmızı olursa tazedir. Üçüncü olarak da balığın rengi. Sırt kısmında bir parlaklık olur. Bu da çok önemli. Sudan çıkınca üstünde bir jel olur zaten. Bu koruyucu jel de balığı bakterilere karşı önlüyor. Tuzlu sudan çıktığı için balık o bakterileri kapsamasını önlüyor. O özelliğini kaybetmiş olursa o balık zaten bayattır" diye konuştu. Ahmet Koca, boyanın anlaşılmasının kolay olduğunu ifade etti. Koca, "Solungaç kısmına elini sürdüğünüzde boya olsa, o boya çıkar. Boya olursa elinizle dokunduğunuzda o boya akmış olur. Net bir şekilde anlaşılıyor" ifadelerini kullandı.

Gas Station Car Driving Simulator Car Parking Game

yazar

Biraz durgun biraz araştırmacı biraz gezgin biraz gündemden haberdar biri.