Bazı Instagram filtreleri yasaklanıyor

Logo
Bazı Instagram filtreleri yasaklanıyor
  • 502 Okuma
  • 0 Yorum

Bir süredir hayatımızda olan Instagram filtreleri, son zamanlarda popülerliğini daha da artırdı. Hatta kullanıcıların bu ilgisini gören şirket, Spark AR isimli platformunu kullanıcılara beta olarak açtı ve kişilerin kendi filtrelerini yapabilmelerini sağladı. Ancak, burada işler pek de beklendiği gibi gitmedi. Instagram filtreleri yasak haberi ile gündemde.

Instagram filtreleri yasak ile gündemde

Instagram, filtre yapımını kullanıcılara açtığında gördüğü ilgiyi bir üst seviyeye taşıdı. Ancak, bu filtreler arasında, kullanıcının yüzünde farklı değişiklikler yapan filtreler yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi. Estetik değişimler yaşatan Instagram filtreleri için Spark AR cephesinden resmi bir açıklama yapıldı. Estetiğe özendirdiği söylenen filtrelerin yasaklanacağı söylendi.

Şirket, kullanıcıların psikolojik sağlıklarını ön planda tuttuğunun altını çizdi. Spark AR yaptığı açıklamayla plastik cerrahi odaklı, bireylerin yüzünde önemli değişiklikler yapan filtrelerin kaldırılacağını duyurdu. Ayrıca, bu filtrelerin onayı da bir süre askıya alındı.

Spark AR açıklamasında uygulama ismi vermekten kaçındı. Ancak, yüzde önemli değişiklikler yapan filtrelerin şirketin radarında olduğunu söyleyebiliriz. Tabii burada cilde makyaj yapan filtreler için herhangi bir tehlike bulunmuyor.

YouNow

yazar

adım ümit teknoloji ve rap müzikle yakından ilgiliyim gülmeyi eğlenmeyi seven araştırmacı bir kişilik.