BİLGENİN ELMA VE AYAKKABIYLA İMTİHANI.

Logo
BİLGENİN ELMA VE AYAKKABIYLA İMTİHANI.
  • 692 Okuma
  • 0 Yorum

Merhaba arkadaşlar bugün Azbuçuk.com'daki ilk yazımı sizlerle paylaşıyorum beni profilimde yazan biyografi kısmından tanıyabilirsiniz. Şimdi hemen yazıma geçiyorum. Bilge diye bir kız varmış bilge arkadaşlarıyla birlikte tren beklerken adamın teki bilgeye bir elma vermiş. Bilge çok sevinmiş. Bir elma daha vermiş, bilge daha çok sevinmiş. Bir elma daha verince bilge sevinçten deliye dönmüş. Ve yine bir elma verince, bilge dört elmayı elinde zapt edememiş, sonuncusunu demir yoluna düşürmüş. Bilge bu kez ağlamaya başlamış. Düşürdüğü elmayı almak için aşağıya demir yoluna inmiş ve düşürdüğü elmayı geri almış merdivenden çıkarken bu sefer ayakkabılarından biri ayağından çıkıp tekrar demir yoluna düşmüş. Aşağı inip onu alması imkansızdı, çünkü tren geliyordu. Yanındaki arkadaşları ne yapıcağını bekliyorlardı. Bilge gayet sakin bir şekilde, diğer ayağındaki ayakkabıyı da çıkardı ve az önce düşürdüğü ayakkabının yakın bir yerine doğru fırlattı. 

Arkadaşlarından birisi dayanamayıp sordu:

“Neden böyle yaptın?”

Bilge gülümseyerek yanıtladı.

“Demir yolunun üzerindeki tek ayakkabı bir işe yaramaz ama bir çift ayakkabı her zaman için ısıtılan bir çift ayak demektir.”

yazar
Yamak

Bugra Bostan

Ben Buğra Bostan 18 Yaşındayım Kimya Teknolojisi Bölümü Lise Son Sınıf Öğrencisiyim. Gümüşhaneliyim Oyun Oynamayı,Müzik Dinlemeyi,Voleybol Oynamayı Seviyorum.