Bilgisayar Başından Para Kazanmak Artık Çok Kolay

Logo
Bilgisayar Başından Para Kazanmak Artık Çok Kolay
  • 311 Okuma
  • 0 Yorum

ücretsiz vpn

İnternet üzerinden para kazanmak günümüzde çok popüler olan bir konu ve zamanımızın çoğunu bilgisayar ve telefon başında geçirdiğimizi düşünürsek internetten para kazanmak çok da zor değil bu yazı çoğu kişinin işine yarayacağını düşünüyorum.

Öğrencilerin çoğu ek iş olarak yapabilir bu yöntemleri bir İnternet bir de bilgisayar yeterli olacaktır size ister evde ister sokakta ister bir kafede yapabilirsiniz

çok kolay olmayabilir ama kesinlikle mümkün. 

EVET BURAYA DİKKAT :

TÜİK'in 2017 araştırmasına göre Türk hane halkının %78,3'ü genişbant internet bağlantısına sahip. Ülke nüfusuna oranladığımızda bu sayı yaklaşık 64 milyon. Bu internet üzerinden ulaşabileceğimiz kitlenin büyüklüğünü göz önüne seriyor.

TÜİK'in genişbant internete erişimi olan hanelerle ilgili araştırma verileri.
TÜİK'in genişbant internete erişimi olan hanelerle ilgili araştırma verileri.

Yukarıda da gördüğünüz gibi internet kullanımı her geçen yıl artmakta ve sizin para kazanmak için erişebileceğiniz sayılar bunlar.

ŞİMDİ PARA KAZANMAK İÇİN YAPABİLECEĞİNİZ BİR KAÇ İŞ GÖSTEREYİM 

1-STOK FOTOĞRAF SATARAK PARA KAZANMAK :

İnternet geliştikçe ve büyüdükçe telif konusundaki hassasiyet de arttı. Reklam ajansları, dijital pazarlama ajansları, internet yayıncıları, gazeteler, orta ve büyük ölçekli şirketler telif ile ilgili sorun yaşamamak için veya aradığı uygun görselleri bulmak için stok fotoğraf satın alıyorlar. İşte tam da bu noktada stok fotoğraf çeken ve bunları satışa sunan kişilerin bundan para kazanma imkanı doğuyor. Stok fotoğraf satabilmek için bazı şartlar var tabi. Yeni bu işe giriyor ve bir portfolyonuz yoksa 100 fotoğraflık bir portfolyo ile aylık ortalama 15 ile 30 dolar arasında kazanabilirsiniz. Bunun üst sınırı ise fotoğraflarınızın ne kadar popüler olduğu ile ilgili.

2-İNTERNET SİTESİ AÇARAK PARA KAZANMAK :

Türkiye'de mobil cihazların sayılarının artması ile birlikte internete erişim oranı artmaya devam ediyor. TÜİK'in verilerine bağlı olarak yaklaşık 64 milyon kişinin internete erişimi olduğunu söylemiştik. Eğer yazılım bilginiz var ise veya yoksa bile belirli ücretsiz/ücretli servisleri kullanarak internet siteniz üzerinden para kazanabilirsiniz. 

3-STOKSUZ ÜRÜN SATMA :

Bu ürün son zamanlarda en çok kullanılan ve kazandıran yöntem denilebilir 

İlk olarak SHOPİFY üzerinden bir web sitesi açıyorsunuz (ücretsiz) ardından sitenizi kendi istediğiniz gibi tasarlayıp temalar ekleyebiliyorsunuz 

ardından OBERLO yardımı ile AMAZON üzerindeki istediginiz bir ürünü kendi sitenize yükleyebiliyorsunuz AMAZONDAN 30USD lik ürünü alıp kendi sitende 50-55USD de ye koyup rahat bir şekilde satabilirsiniz 

belirli bir kitleye ulaşmak için sosyal medya ve google dan reklam yaparak güzel kazançlar elde edebilirsiniz 

4-BLOG YAZARAK PARA KAZANMAK :

Blog yazmak internetin en başında bu yana oldukça popüler bir konu ve para kazanma yöntemi. Bilginiz olan bir konuyu seçerek onun üzerine blog yazmak ve bunu düzenli yapmak size belirli bir kitle sağlayacaktır. Blogunuzu ziyaret eden kişilerin sayısı arttıkça da blogunuzda ücretli olarak tanıtım içerik yayınlayabilir(yayıncılar sizinle iletişime geçebilir veya siz reklam için iletişim çalışmaları yapabilirsiniz.) para kazanabilirsiniz. ücretsiz bir şekilde blog sayfası açabilir yada paralı bir şekilde daha kapsamlı bir site açabilirsiniz 

5-SOSYAL MEDYA FENOMENİ OLARAK PARA KAZANMAK :

Sosyal medya  fenomenlerini hepimiz takip ediyoruz. Yurtdışında "influencer" olarak adlandırılan bu kişiler, sponsorlu reklamlar ve paylaşımlar ile çok güzel gelir elde edebiliyorlar. FACEBOOK, TWİTTER ve INSTAGRAM fenomenlerin en fazla aktif olduğu platformlar. Bununla birlikte Scorp'u da bu listeye dahil edebiliriz. 

Bilginiz olan bir konuda düzenli paylaşımlar ile kendi kitlenizi oluşturmanız durumunda bu kitleniz sayesinde çok güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

yazar

Üniversite öğrencisi ve amatör basketbol oyuncusu

ücretsiz vpn

Yeni Ne Var

Sakın Kaçırma