BMW 2 Serisi Gran Coupe tanıtıldı! CLA’ya rakip

Logo
BMW 2 Serisi Gran Coupe tanıtıldı! CLA’ya rakip
  • 1874 Okuma
  • 0 Yorum

Alman lüks otomobil üreticileri arasındaki ezeli rekabet her geçen gün ivmelenerek devam ediyor. Kısa süre önce 1 Serisi modelini ülkemiz pazarında satışa çıkaran BMW, bu kez yeni otomobilini tüm dünyaya tanıttı. 2020 BMW 2 Serisi Gran Coupe pazarlarda Mercedes CLA modeline kafa tutacak. BMW Mercedes arasındaki yeni rekabetin perdesi açılıyor.

BMW Mercedes rekabeti kızıştı: 2020 BMW 2 Serisi Gran Coupe

Audi BMW Mercedes üçlüsü sahip oldukları model aileleriyle birbirlerinin en büyük rakibi. Bu rekabete kısa zaman önce yeni bir oyuncu katıldı. 2020 BMW 2 Serisi Gran Coupe tüm dünyaya tanıtıldı. Daha önce prototipi ortaya çıkan otomobil 1 Serisi ve 3 Serisi arasındaki boşluğu coupe tasarımı ile dolduracak.

Gran Coupe tanıtımı ilk kez 2012 yılında 4 Serisi ve 6 Serisi modelleri ile hayatımıza girmişti. 2 Serisi ile aile daha da güçlendi. 1 Serisi’nden daha geniş olan otomobilin böbrek ızgaraları markanın yeni tasarım dilini yansıtıyor. Özel dikdörtgen egzozların kullanıldığı otomobilde hava girişleri de de genişletilmiş durumda.

LED farların önde ve arkada standart olarak sunulduğu otomobilde jant seçenekleri 16 inç ile 19 inç arasında değişiyor.

Arkada yatay çizgilerin kullanıldığı 2 Serisi Gran Coupe böylece gözümüze daha geniş ve alçak görünüyor. Geniş bagaj kapağına sahip olan otomobilin bagaj hacmi ise 430 litre.

Kabine baktığımızda karşımıza 9.2 inçlik gösterge paneli ve 10.25 inçlik dokunmatik ekran çıkıyor. Tabii bunlar opsiyon listesinde yer alan özellikler. Dokunmatik ekranın hemen altında klima havalandırlamaları ve kontrolleri konumlanıyor. Otomobilin kabin açısından yeni 1 Serisi’ne benzediğini söyleyebiliriz.

228i xDrive ve M235i xDrive olmak üzere iki farklı motor seçeneği ile Amerika Birleşik Devletleri pazarına girecek olan otomobilin ilk versiyonu 228 beygir güç ve 350 Nm tork üretiyor. Turboşarjlı 2.0 litrelik dört silindirli motora sahip bu modele M Sport versiyon eşlik ediyor. Aynı turboşarjlı motorun kullanıldığı M235i xDrive‘ın motoru ise 301 beygir güç ve 450 Nm tork üretiyor. Bu model 0’dan 100 kilometre hıza 4.7 saniyede çıkıyor. Her iki seçenek de 8 ileri otomatik şanzıman ile kombine ediliyor.

Model Avrupa‘da ise 218i ve 220d alternatiflerine sahip. 218i modelinde 1.5 litrelik benzinli motor, 220d modelinde ise 2.0 litrelik dizel motor kullanılıyor. Benzinli motorun gücü yaklaşık olarak 138 beygir güç, dizel motorun gücü ise yaklaşık olarak 188 beygir güç olarak karşımıza çıkıyor.

218i 6 ileri manuel ya da 7 ileri otomatik şanzıman alternatifi ile satın alınabiliyor.

MonokaiToolkit

yazar

adım ümit teknoloji ve rap müzikle yakından ilgiliyim gülmeyi eğlenmeyi seven araştırmacı bir kişilik.