bu gidişatsızlık nereye?

Logo
bu gidişatsızlık nereye?
  • 217 Okuma
  • 1 Yorum

Hepimiz biliriz ya...

Daha doğduğu anda üzerine bir futbol takımı forması giydirilen bebekler vardır. Futbol hayatın başında girer hayatlarına, sonra herkes gönül verir bir takıma. Mutlu olur , üzülür , gururlanır takımıyla büyüdükçe. Sonrasında ise kimileri çok sempatizan olur futbola , kimisi ise bir spor olarak görüp büyütmez gözünde ama yine de herkesin ben şu takımlıyım dediği bir takımı vardır gönlünde.

Son dönemlerde ülke futbolununu seviyesinin ve seyir zevkinin düşmesi giderek doğacak çocukların üzerinden çekiyor formaları. Biz ne izliyoruz dedirten oyuncular , avrupa devlerine karşı hezimete uğrayan ‘ 4 büyükler ‘ dediğimiz takımlarımız giderek bataklığa sürükleniyor. Sebepler araştırılıp düzeltileceğine son 3 senedir de kulüp başkanlarının birbirlerine tutumları , suçlamaları, işin artık futboldan çıkıp sadece rakibini her alanda bastırmak olan bir Türkiye futbol liginde zevk , futbol bulmak iyice zorlaştı. Artık futbolda futboldan başkan her şey konuşulurken ülkemize gelen yabanı oyuncuların ceplerini sonuna kadar doldurmaları da cabası. Onların umurunda olmaz tabi ki. Ne için hangi ülke için kendini yıpratsın ki herif?

Altyapılardan gencecik çocukları daha profesyonel futbolcu olamadan çürüten bir sistemin tüm sorunları el birliğiyle araştırılıp çözüm bulunmalı. Aksi takdirde biz futbol adı altında tiyatro izlemeye ve elin oğullarını zengin edip ülkemize zarar vermeye devam edeceğiz. Kanayan yaramız futbol.

yazar

Ben Emre.25 yaşındayım. Aöf öğrenimime devam ediyorum. Adana/Seyhan’da yaşıyorum. Şiir ve deneme yazıları yazmayı seviyorum. Paylaşımlarımı okuyup değerlendirirseniz sevinirim.

Yorumlar (1)

  1. yazar
    Yamak

    Hayata Dair - 5 ay önce

    Futbol'un Özeti 👍👍

Yeni Ne Var

Sakın Kaçırma