Bu kadar insan niye ?

Logo
Bu kadar insan niye ?
  • 187 Okuma
  • 0 Yorum

Bu kadar insan niye ?

Evimde oturmuşum, başım öne eğik. Bir hareketlilik hissediyorum, kaldırıyorum kafamı telaşın ortasındayım. Herkes ayakta, koşuşturma içinde tüm alem. Kuşlar uçuyor, balıklar denizde, dünya güneşin etrafında, ay dünyanın başında dönüyor. Başımın üstündeki ağaçların yaprakları dahi ses çıkarıyor, zamanla yarışıyor. Dilim sürçüyor, elim kayıyor, dizlerim titriyor, gözlerim kapanıyor, kalbim atıyor ama ben öylece oturmuş olan biteni izliyorum. Tüm bu meşgaleye hayran kalıyorum, aleme hayretle bakıyorum, kelimeleri içimde saklıyorum, durağan olan ne varsa onu yapıyorum. Zamana karşı direniyorum, zaman algısını yıkıyorum, farklı zaman dilimlerine kendi zamanından birşey yollayamıyorum. Ne geçmişe gidiyorum, ne de geleceği bekliyorum, zamanın durmasını istiyorum..

Dünya dönüyor, güneş batıyor, ay dönüyor, dolunay çıkıyor, bütün rastlantılar denk geliyor, ben insanlığıma denk gelemiyorum..

Ve benim bu durgunluğumda dahi sayfamda izler oluşuyor, mürekkep bitiyor. İzlerin sebebi mürekkep, mürekkebin bitmesi izler ve zaman durduğunda harekettin önemi kalmıyor, 

Peki ne diye dilimde tüy bitmesi?

Bu denli sessizken,

Bu kadar insan niye?

Ben tüm alem içinde yalnızken..

yazar
Yamak

Fehmi

Adnan Menderes Üniversitesinde gıda mühendisliği 2. Sınıf öğrencisiyim, 6 yıldır şiir, 2 yıldır da düzyazı yazıyorum.

Yeni Ne Var

Sakın Kaçırma