BUGÜN SOLUNDAN MI KALKTIN?

Logo
BUGÜN SOLUNDAN MI KALKTIN?
  • 189 Okuma
  • 0 Yorum

ücretsiz vpn

Mutsuz mu hissediyorsun?

Hiçbir şey yolunda değil mi?

Düzelmeyecekmiş gibi mi?

Peki sağlığın yerinde mi?

Son madde en önemlisi aslında. İnsana verilen en büyük nimet olan sağlık. Çoğumuzun unuttuğu hatta hatırlamak istemediği . İnsanın heybesine koyacağı tüm mücevherlerden daha değerli olan sağlık . Peki bugün solundan mı kalktın? Düşündüğün her şey sarpa mı sarıyor ? Gelecekten ümidin mi kesildi ? Bunlar anlık yaşanan ve herkesin başına gelen boşluk halleri. Zaten insan olmanın özü çabalamak değil mi? İstediğimiz her şeyi elde edebilsek mutlu mu olurduk sanki. Bazen yarım yaşamak bazı şeylerin değerini daha iyi anlamamızı sağlıyor. Mesele o çok istediğimiz araba bizim olmuyor hiç. Ya da o beğendiğimiz eve kurulamıyoruz ömrümüzce . Sağlıklı bir vücut ve sağlam bir beyin belki de o mülklere sahip olan bir çok insanın hayalidir. Konu fakirlik veya zenginlik değil aslında . En büyük zenginlik sağlıkken hele . Ulaşmaya çalıştığımız boş gereksiz heveslerimiz bizi sağlığımızdan etmeden elimizdekilerle yetinip yaşamayı bilmeliyiz sadece .

Günü kurtarmak adına giriştiğimiz her iş bizi yıpratır bazen. Uzun vadeli yaşamalı insan ömür geçerken . Hesaplarla ve kılı kırk yararak . Sonuçları düşünerek . Bizi neyin eksilteceğini , bize neyin artı katacağını bilerek . Şuursuzca değil öyle.

Solundan kalkmak deyimi genelde gün içinde her zamankinden daha agresif daha hırçın davrananlar için söylenen bir sözdür . Bu yalnızca iyi hissetmeyi unuttuğumuz içindir . Tersine giden her şeyin yönünü kendimize çevirip aynaya baktığımızda ve hala sapasağlam çalışan parmaklarımızı , gözlerimizi  gördüğümüzde aslında pek de kötü olmadığını anlarız hayatın. Çünkü gerçekten olduğumuz yerde olmak isteyen bir çok insan var dünyada. Zengin olup sağlıksız olanlar neylesin malı , parayı , şöhreti. Bizim en büyük servetimiz sağlıkken inanın her şey yolunda aslında . Yani aksine biz solumuzdan kalkmıyoruz bazen hayat bize yön vermeye çalışıyor . O yönü de tersine çevirmek bizim elimizde .

Psikolojik baskılarımıza boyun eğmeden gözlerimizi hayata çevirdiğimizde daha iyi anlayacağız her şeyin daha güzel olabileceğini...

yazar

Ben Emre.25 yaşındayım. Aöf öğrenimime devam ediyorum. Adana/Seyhan’da yaşıyorum. Şiir ve deneme yazıları yazmayı seviyorum. Paylaşımlarımı okuyup değerlendirirseniz sevinirim.

ücretsiz vpn

Yeni Ne Var

Sakın Kaçırma