Çalınan Telefonda WhatsApp Nasıl Kapatılır?

Logo
Çalınan Telefonda WhatsApp Nasıl Kapatılır?
  • 306 Okuma
  • 0 Yorum

Kullandığımız akıllı telefonlar kişisel verilerimizi sakladığımız en önemli parçalarımızdan biridir. Bu teknolojik cihazları kaybettiğimiz durumlarda güvenliğimiz konusunda karşımıza birçok sorun çıkabiliyor. Sosyal medyanın çok geniş kesimlere hitap etmesi sonucunda kişisel veriler konusunda çok büyük endişeler duyulmaya başlanmıştır. En değerli parçanız olan cep telefonunuzun kaybolduğu durumlarda maddi olarak zararın yanı sıra birçok manevi zararlarda görebilirsiniz. Telefonunuzda sakladığınız kişisel verilerinize yabancı kişilerin ulaşması ne gibi sonuçlar doğuracaktır bunların farkındasınızdır. Kaybolan bir telefonda kişilerin sizin whatsapp medyanıza ve konuşmalarınıza ulaşması kötü sonuçlar doğruacaktır.

 

Kaybolan Telefonda WhatsApp Nasıl Kapatılır?

·         Yapmanız gereken ilk şey Sim Kartınızı kilitlemek olmalıdır. Bu işlem için operatörünüz ile görüşerek onlardan destek alabilirsiniz. Telefonun kaybolması durumunda yapmanız gereken en önemli şey budur. Sim kartınızı kilitlediğiniz durumda telefonunuz kimin eline geçtiyse WhatsApp kullanmak istediğinde doğrulamaya düşecek ve sim kartın kilitli olması sebebiyle doğrulama mesajı gelmeyecektir.

·         Sonrasında aynı numaraya sahip bir sim kart almalısınız. Yeni sim kart aldığınız durumda WhatsApp uygulamasına siz giriş yapabileceksiniz.

·         Sim kartın değiştirilmesi neden bu kadar önemli diye soracak olursanız, whatsapp uygulaması wi – fi ile etkin olduğu için telefonunuz kimin eline geçtiyse o kişi WhatsApp uygulamasını sizin hesabınız üzerinden kullanmaya devam edebilecektir.

·         WhatsApp ile iletişime geçerek “Lütfen Hesabımı Devre Dışı Bırakın” diye bildirim yollayın.

İletişim

WhatsApp Hesabımı Devre Dışı Bıraktığımda Ne Olur?

·         WhatsApp hesabınızı devre dışı bıraktığınızda hesabınız kesinlikle tamamen silinmeyecektir.

·         Telefonunuzda kayıtlı olan kişiler profilinizi yine aynı şekilde aktif olarak görecektir.

·         Size mesaj göndermek isteyen kişiler mesajlarını gönderebilecek fakat bu mesajlar 30 gün boyunca beklemede kaldıktan sonra silinecektir.

·         Hesabınız silinmeden önce tekrardan aktifleştirilirse gelen mesajlarınıza tekrardan bakabilir ve gruplarınız ile tekrardan iletişim kurabilirsiniz.

·         Kullanmış olduğunuz WhatsApp hesabını 30 gün içerisinde tekrardan aktifleştirmezseniz hesabınız kalıcı olarak WhatsApp yönetimi tarafından silinecektir.

yazar
Kalfa

Burak Mehel

Yeni Ne Var

Sakın Kaçırma