Devexpress 18.1.6

Logo
Devexpress 18.1.6
 • 912 Okuma
 • 0 Yorum

DevExpress Universal v 18.1.6

En yeni sürüm DevExpress Universal v18.1’in anında kullanılabilirliğini duyurmaktan gurur duyuyoruz. Masaüstü, web ve mobil geliştiriciler için geliştirilmiş ve optimize edilmiş DevExpress Universal, bugünün işletmesini güçlendirmek ve yazılım ekiplerinin hayranlık uyandıran yüksek performanslı iş kolu uygulamaları sunmasına yardımcı olmak için tasarlanmış 500’den fazla bireysel ürünle birlikte gelir.

Sıçrama Ekranları – Bindirme Bekleme Formu

v18.1 bir Bindirme Bekleme formu sunar. Yerleşim Formu, arka plan iş parçacığında çalışan ve bir bindirmeyi görüntüleyerek bir kontrol veya forma erişimi engelleyen yarı saydam bir sıçrama ekranıdır.

 • Bindirme bekleme formu, ayrı bir iş parçacığında çalışırken ana ve işlem iş parçacığını asla kilitlemez.
 • Yerleşim formunu yalnızca ana kullanıcı arayüzü formuna değil, herhangi bir kontrole bağlayabilirsiniz.
 • Saydam Kaplama bekletme formu, sahip denetimini bütünüyle üst üste getirir ve bir son kullanıcının temel denetim ile etkileşim kurmasını engeller.
 • Overlay formu görünürken ana formu yeniden boyutlandırabilir ve taşıyabilirsiniz (Overlay bekleme formunu bir denetime bağlar ve uzun bir işlemi eşzamansız olarak gerçekleştirirseniz).
 • Birden çok animasyon seçeneği.
 • Özel boyama mekanizması, Bindirme bekleme formunu manuel olarak çizmenizi sağlar.

Akıcı Tasarım Formu

Bu sürüm, yeni Akıcı Tasarım Formumuzu içerir. Yepyeni Microsoft Fluent Tasarım Sisteminden esinlenen özellikleri şunları içerir:

 • Entegre Hamburger Menüsü
 • Uyarlamalı Düzen
 • Akrilik Malzeme (kısmen şeffaf bir doku)
 • Vurgulu Vurgula

Akrilik Malzeme ve Ortaya Vurgu efektleri, Windows 10 Spring Creators Update ile sistemlerde kullanılabilir.

Tasarım Zamanı Geliştirmeleri

WinForms Bar Yöneticisi
Tasarımcının ‘Araç Çubukları’ sayfası araç çubuklarını yönetmenize, farklı çubuk öğesi türleri oluşturmanıza, çubuk öğelerini araç çubuklarına eklemenize ve hiyerarşik alt menüleri doldurmanıza izin verir. Özelleştirme Formu şimdi yeniden boyutlandırılabilir ve çubuk öğeleri ve kategorileri işlemek için form içi eylemler sağlar.

WinForms Ribbon
Tasarımcının ‘Ribbon Items’ sayfası, şerit öğesi hiyerarşisini (kategoriler, sayfalar, sayfa grupları, düğmeler ve alt menüler) özelleştirmenizi sağlar.

WinForms Popup Menus
Bar Yöneticisi / Şerit Tasarımcısına entegre edilen yeni bir editör, açılır menülerinizi özelleştirmenizi sağlar. Menü düzenleyici, bir açılır menü oluşturmanıza, menüyü öğelerle doldurmanıza ve menü / öğe ayarlarını değiştirmenize izin verir.

Şerit Bellek Kullanımı ve Performans İyileştirmeleri

WinForms Şerit Kontrolümüzü optimize ettik. Kullanım senaryosunuza bağlı olarak, Şerit’in başlangıç ​​zamanı önceki sürümlerden% 10 daha hızlıdır. Tahmin edebileceğiniz gibi hafıza tüketimi de azaldı.

Zengin metin editörü

Microsoft Word Inspired Biçimlendirme ve Düzen

WinForms, WPF ve Word İşleme Dosyası API’mız için DevExpress Zengin Düzenleme denetimimizin belgelerini oluşturduğu yöntemi geliştirmek için önemli kaynaklara yatırım yaptık. Belgeleri görüntülerken, yazdırırken ve dışa aktarırken düzen ve formatlama doğruluğunu artırdık. DPI ayarları artık bir sorun değil.

Daha bir çok özelliği ve yeniliği barındıran eklentidir.Sizlerinde işleriniz severek kullanacağınız ve iş yükünüzü hafifletecektir.

REALITY

yazar
Yamak

Emre Bingül