Dexter Yeni Sezonu ile Geri Mi Dönüyor?

Logo
Dexter Yeni Sezonu ile Geri Mi Dönüyor?
  • 756 Okuma
  • 0 Yorum

Tüm zamanların en sevilen dizilerinden olan Dexter, yeni sezon haberi ile sevenlerini heyecanlandırdı. 2013 yılında final sezonu ile ekranlara veda eden sevilen dizi, final bölümüyle pek tatmin edememişti. Şimdiyse final sezonun üzerinden tam 7 sene geçtikten sonra dizinin ekranlara geri döneceği bilgi ulaştı. Geçtiğimiz gün yapılan açıklamada Dexter'ın 2021 yılı içerisinde yeniden ekranlara döneceği söyleniyor.

Toplamda 8 sezondan oluşan dizi, 9. sezonu ile bakalım hayranlarının gönlünü alabilecek mi? Biz de bu mutlu haberden yola çıkarak sizin için Dexter yeni sezon gelişmelerinin tamamını derlemek istedik. İşte, sevilen dizi ile gün yüzüne çıkan tüm yeni detaylar.

Dexter Yeni Sezon Açıklaması

Sevilen dizinin yeni sezon açıklaması birinci ağızdan yani dizinin yapımcılarından geldi. 2006 - 2013 yılları arasında büyük kitlelere ulaşan yapım, 2013 yılının ortasında final yapmayı tercih etmişti. Tam tamına 96 bölümden oluşan dizi, polisiye sevenleri derinden etkilemeyi başarmıştı. Final sezonu ile hayal kırıklığı yaratan dizinin hayranları final bölümünü topa tutmuştu.

İşlediği çarpıcı konular ile dikkat çeken Dexter, günümüzde hala en başarılı kült diziler arasında yer alıyor. Dizinin elde etmiş olduğu üstün başarı da yapımcı şirketi 7 yıl sonra yeniden harekete geçirmişe benziyor. Dexter'ın resmi hesabından yapılan açıklamada sevilen dizi yeni sezonu ile kesin olarak geri dönüş yapıyor. Dizinin 2021 yılı içerisinde ekranlara döneceği tartışılırken bu konu ile ilgili net bir açıklama henüz bulunmuyor.

Dexter Dizisinin Konusu

Dexter dizisi, Dexter Morgan isimli bir polis memurunun başına gelen maceralara odaklanmaktadır. Henüz 3 yaşındayken annesini kaybeden Dexter, Harry Morgan isimli biri tarafından evlatlık alınmıştır. Üvey babası tarafından oldukça sevilen Dexter, zamanla içinde bulunan öldürme hissini keşfetmeye başlar. Harry de bu durumun farkına varında üvey oğluna masum insanları öldürmemesi konusunda telkinlerde bulunur.

Üvey babasının sözünü dinleyen Dexter, bundan sonraki hayatında kötülük yapmış olan insanların peşine düşmeye başlayacaktır. Polis memuru olmasının ayrıcalıklarını kullanan genç adam, kendi adaletini kendi sağlamak üzere çalışmalar yapmaya başlar. Bu süreçte titizlikle ilerleyen Dexter, pek çok katilin ve istismarcının ölümüne neden olmaktadır.