Dünya'da En Çok İzlenen Hint Filmleri

Logo
Dünya'da En Çok İzlenen Hint Filmleri
  • 9838 Okuma
  • 0 Yorum

Hint filmleri son zamanlarda izleyici kitlesini en fazla arttıran filmler arasında yer almaktadır. İzleyici kitlesinin bu denli artması hint sinemasının fazlasıyla gelişmesine ve güzel içerikler çıkmasına sebep oldu. Hint film sektörü ne kadar gelişse de bazı filmler gerçekten vasat denecek kadar kötü olabiliyor. Bollywood filmleri uzun olması sebebiyle bu filmleri izlemeden önce film hakkında iyi bir şekilde bilgi sahibi olmanız gerekiyor. En kısa bolloywood filmi neredeyse aşağı yukarı 3 saatinizi sizden alacak uzunluktadır. İyi bir sinema takipçisi olacak beğendiğim bir kaç hint filmini sizin için derleyerek güzel bir içerik oluşturmaya çalıştım. Kategorilendirmemiş halde paylaşacağım önerilerden kendinize uygun olanı seçerek aşk, dram ya da komedi filmlerinden hangisini beğeniyorsanız onu izleyebilirsiniz. İşte sizin için hazırladığımız Son Zamanların En İyi Hint Filmleri listesi, listede bulunmayan filmleri bize yorum bölümünden bildirmeyi unutmayın!

En İyi Hint Yapımı Aşk Filmleri

1.      Jab Tak Hai Jaan

Gerçek bir olaydan esinlenerek yazılmış senaryosu ile kesinlikle size zaman kaybı olduğunu düşündürmeyecek bir filmdir. Shahrukh Khan ile Katrina Kaif’in arasında geçen izleyiciyi cezbeden bir aşkın evrelerini anlatmaktadır.

2.      Fanaa

Belki de ülkemizin Hint filmleri ile tanışması bu yapıt sayesinde olmuştur. Aynı zamanda ülkemizde en çok sevilen Hint oyuncu Amir Khan’ın başrolde oynaması bu filmi çok daha güzel yapmaktadır. Gözleri görmeyen bir kıza aşık olan bir erkeğin sonrasında birkaç sorun sebebiyle onu ortada bırakmasını anlatıyor.

3.      Rab Ne Bana Di Jodi

Aşk filmleri listesinde her zaman kendine yer bulan bir yapıt olduğu izleyen insanlar tarafındanda belirtilmektedir. Başrolünde Shahrukh Khan ve Anushka Sharma oynuyor. Bir öğretmen ile öğrencisinin vefalı bir ilişkisini anlatmaktadır.

Hint Yapımı Dram/Aksiyon ve Macera Filmleri

1.      Peekay

Bu filminde başrolünde en sevdiğimiz Hintli aktör olan Amir Khan bulunmaktadır. Bir şehirde yaşayan bir yabancı kişinin aklından geçenleri canlandırdığı bir komedi filmidir.

2.      Ghajini

Hindistanda yaşayan zenginlerden biri olan Sanjay Singhania, nişanlısıyla mutlu bir beraberlik yaşamaktadır. Çok yakında evlenme planları olan bu çift hiç beklenmedik bir zamanda saldırıya uğrarlar. Saldırıyı gerçekleştiren mafyanın lideri Singhania’nın gözlerinin önünde sevgilisini öldürür. Hint filmleri arasında en başarılı yapıtlardan bir tanesidir.

3.      Slumdog Millionaire

Birnevi komedi filmi tarzında geçen macera filmidir. Hindistan’ın gecekondular ile dolu olan bir mahallesinde yaşam savaşı veren bir gencin ilginç hikayesi seyirciye en iyi şekilde bu film aracılığı ile aktarılmaktadır. Hindistan’da yapılan bir bilgi yarışmasına katılarak çok büyük miktarda ödül kazanan bu gencin öyküsü anlatılmaktadır.

 

Shadow Fight 3

yazar
Kalfa

Burak Mehel