En Büyük Hayalini Kaybetmek

Logo
En Büyük Hayalini Kaybetmek
  • 294 Okuma
  • 0 Yorum

Sevgili Arkadaşlar,

Benim hayatımda pişman olacağımı düşünmeden hareket ettiğim anlar olmuş. Bu gibi durumlarda olgunluk seviyem baya yerlerdeymiş fakat ben bunu tabi ki geç olduktan sonra fark ettim. O anlarda o tür sonradan pişmanlık yaratacak şeyler bana gayet mantık çerçevesinde muazzam kalitede bir fikir gibi geliyordu ve uyguluyordum. Mesela ben kapalı havayı çok fazla seviyorum. İnsan neden kapalı havada mutlu olur ? açıkçası mutlu diye tabir ettiğimiz insanlar güneşli havayı seçerken ben hep kara bulutları sevdim. En sevdiğim renk bile mat siyah. 

Hayal kurmanın bir sınırı yoktur fakat şuan en büyük hayalini düşün , uçmak mı ? para mı ? mutlu olmak mı ? Kimileri var parası var mutluluk arıyor kimileri var parası yok mutluluğu var ve iki tarafta birbirini kıskanıyor yani duygular eşit sonuçta iki tarafta duygusuz değiller. Peki ya duygularını kaybetmiş birisi ne hayal kurar ? Burada ben devreye girip kendi mutlu olma çabamdan bahsedeceğim.Ben 17 yaşımda BMW 520 ia 150 hp /2000 motor araç kullandım ve buna benzer bir kaç araç daha kullandım. Bilirsiniz ki liseye araba ile gitmek var birde BMW ile gitmek var bunun ekmeğini çok yemişimdir. İnsanlar o zaman senin yanına geliyor yani parana fakat paran olmayınca senide bir hiç yerine koymaktan gocunmuyorlar. Şuan dost dediğim birkaç insan var hayatımda iyi insanlar iyi ki varlar ama şuan hayal ettiğim şeyler önceden kıymetini bilmediğim şeylerden farksız değil. Açıkçası eski hayatımın hayalini kuruyorum. Her neyse geçmiş geçmişte kalmıştır deyip geçmek bazen bu kadar kolayken bazende bir o kadar zor oluyor.

Para ile alınabilecek şeylerin hayalini kurmayı da geçtim asıl mesela eskiden değer verdiğim şuan değeri artan O. Ben binlerce şeyi hayal ettiğim insanı yarıda bırakmak zorunda kaldım. Ona yapmamam gereken şeyleri yaptım. Onu hiç üzmemeye çalıştım. Onun değerli olduğunu ona sürekli hissettirdim. Ama beceremedim. Ben en büyük hayalimi yaşayacağım insanı kaybetmişim ,hayal umurumda olmazdı fakat kızımın adı Hayal olacaktı. Şuan Onun mutlu olduğunu bilmekte güzel olsa da yanımda yok kafamda yok düşüncelerinde de ben yokum ve biz diye bir şey yok ,olmayacakta. Üzüldüğüm nokta en büyük hayalimi kaybetmek değil. Hayal'imi kaybettim.

yazar
Yamak

Goldbullet

-