Erkeklerin ilişkide yaptığı 5 hata

Logo
Erkeklerin ilişkide yaptığı 5 hata
  • 99 Okuma
  • 0 Yorum

Erkeklerin ilişkide yaptığı 5 hata 

1. Özür dilemeyi bilmiyoruz

Özür dilemek her zaman sizin haksız olduğu anlamına gelmiyor elbette. Bazı durumlarda haklının ve hakısızın önemsiz olduğu durumlar bunlar sizin önce davranıp özür dilemeniz sizin ilişkiye değer verdiğinizi gösterir. Özür dilemekten korkan adamları anlamıyorum ne kaybedersiniz ? 

2. Kadınları anlamıyoruz 

Kadınlar erkeklere nazaran daha fazla duygularının etkisindedir, duygularını ön planda tutmaya özen gösterirler. Kadınlar her zaman mutlu olmayabilir bir günü kötü, bir günü iyi geçecek biz erkekler olarak hemen huysuz davranıyorsun demek yerine nasılsın tatlım diyebilirsiniz. Onu anlamaya çalışabilirsiniz 

''Hayat çizilmesi gereken çizgilerden ibaret değildir. O çizgilerden gök kuşağı çıkarabilmektir aslında''

3. Kadınları değersiz hissettiriyoruz 

Kadınlar ilgiden, hoş tutmaktan, hatırlatılmaktan ve düşünülmekten hoşlanıyor evet  hoşlanmalılar da bu çok normal burada bizim görevimiz onları hatırlamak, değerli olduğunu hissettirmek onlara küçük sürprizler yapın. Biz erkekler olarak hayatımın hatasını yaparak hayatındaki kadını garanti olarak görür yapmayın bunları. Kadınların bizimle iletişime ihtiyacı var konuşmaya güzel sohbet, muhabbete ihtiyaçları var. 

4. Bize kattıkları onların görevi değil 

Bizim hayatımıza kattıklarını düşünün. Yaptıkları bu şeyleri onların görevi olduğu için yapmıyorlar zorunlu değiller anlamalıyız bunu.  Yemek yapmayı, çamaşırları yıkamayı, evi toparlamayı kısaca arkamızı toplamayı zorunlu oldukları için yapmıyorlar. Sevdikleri için onları eve görevli gibi görmeyi bırakmalıyız artık. 

5. Kadınlara güven vermeyi ihmal ediyoruz 

Biz daha ilişkinin başında olduğumuzu düşünürken onlar kendilerini bize kaptırmış durumdalar. Biz diğer seçenekleri düşünürken onlar kendilerini bizimle birlikte düşünmeye başlıyorlar bile böyle olunca güven vermediğimiz açıkça belli oluyor bu hataları yapmayalım artık. Bir kadının en fazla ihtiyaç duyduğu şey kendini güvende hissetmektir. 

Denemeliyiz, düşünmeliyiz en fazla ne olur ki ilişki biter ama daha mutlu biter birşey kaybetmeyiz. 

yazar

Mühendislik ve Eleştiri

Yeni Ne Var

Sakın Kaçırma