evlilik hakkında herşey!

Logo
evlilik hakkında herşey!
  • 1062 Okuma
  • 0 Yorum

Her genç kızın hayali olan evlilik

Beyaz atlı prensimizin gelip zindan olan aile evimizden bizi çekip çıkartması ve zırhlı kalelerinde sonsuza dek mutlu ve mesut yaşamak. Ne hayal ama

Taze bir yeni gelin olarak siz evlenecek veya evlenmeyi düşünen arkadaşlara kısa kısa öğütler ve kendimle ilgili kesitler paylaşmak istiyorum.

Şimdi ilk önce sevdiğiniz erkekle başlayalım. Öncelikle kendimize şunu sormamız gerekiyor. Evleneceğim erkek gerçekten evine bakabilecek o sorumluluğu alabilecek ve çocuğumuz olduğunda onunla ilgilenebilecek  bir baba figürü taşıyor mu? Bakın arkadaşlar bu konu önemliler listesinde 1 numara olmalı. Çünkü evlendiğiniz zaman artık ben diye bir şey kalmıyor. Biz oluyor önce iki kişilik bir biz ailesi daha sonra Allah ne verdiyse:)

Çocuğu onayladık şimdi sıra  geldi ailesine. Bana göre zirveyi paylaşabilecek bir konu. En az evleneceğimiz kişi kadar ailesi de önemli. Annem bana "evlendiğinde sadece kocanla değil o kişinin ailesiyle de evleniyorsun" dediğinde hayır saçmalama ben kocamla evlenicem ve sadece onunla olucam demiştim. Yanılmışım!  Kocamın ailesiyle de evlenmişim. Zorunlu bir evlilik.  Boşuna annenizin sözünü dinleyin o ne derse doğrudur demiyorlar değil mi!

O yüzden evleneceğiniz kişinin aile yapısı, kültürü ve üslupları çok önemli. Kültür demişken sanırım evlilik sürecimde en zorlandığım konu. Her ne kadar İzmir gibi medeniyet kokan bir şehir de doğup büyüsem de  doğulu bir ailenin kızı olmak ve eşimin ailesinin buram buram  iç Anadolulu olması vaziyeti baya zorlaştırmış idi. Neyse ki sevgi gerçekten de her şeyin üstesinden geliyor:)

şimdi gelelim maddi konulara. her ne kadar "parası olmasa da olur ,iki gönül bir olunca samanlık seyran olur" dense de yalan!

Parasız hiç bir şey olmuyor arkadaşlar. Para malesef şu dönemde en önemli konulardan biri. Zaten evlilik maddiyat ile kurulan bir kurum değil mi? Hangimiz çabalamadan para harcamadan evlendik ki yada evleneceğiz. yok çeğizi, beyaz eşyası, mobilyası e bunun faturası yedisi ,içtisi, gezdisi. Para olmadan hangi birini yapabiliriz ki

O yüzden maddiyat önemli! "E paramız yok diye evlenemeyecek miyiz?" diyen arkadaşları duyar gibiyim. Malesef arkadaşlar para yoksa huzur, mutluluk ve saadet olmuyor. E bunlar yoksa evlenmenin bir mantığı kalıyor mu?

Çocuk,aile.kültür ve para bu konuları halledebildikten sonra içimiz rahat bir şekilde evlenebiliriz arkadaşlar.

yazar

TATLI DELİ EKŞİ HA BİRDE HERŞEYİ BİLEN BİRİ