GELECEKTEN BİR MEKTUP VAR: HAYALLERİM GERÇEKLEŞTİ

Logo
GELECEKTEN BİR MEKTUP VAR: HAYALLERİM GERÇEKLEŞTİ
  • 177 Okuma
  • 0 Yorum

Yıllar geçtikçe daha da güzel şeyler öğreniyor insan. Yaşadığın her zorluk üstüne güzel tecrübeler bırakıyor insana. Her anı güzel yaşanmışlıklar ve yenilikler katıyor, içini ısıtıyor, sönen bazı umutlarını dipdiri tutup yeniden yeşertiyor sanki. Bugün öncelikle geçenlerde tanıştığım güzel bir kardeşimden bahsetmek istiyorum. Yanıma ilk gelişinde tavrı, konuşma tarzı, özgüveniyle beni hayran etti kendine. Hayalleri olduğunu gerçekleştirmek istediğini ama ailesinden onay alamadığını (bilindik bir vaka) bahsetti. Ne yapacağını da pek bilmiyordu.

 - Günümüz çevresine bu olaylara sık rastlanır. Maalesef aileler yeterli bilgi edinemediklerindendir çocuklarının spor sanat vs. ilgili hayali ve isteklerinin onların geleceklerini yok edeceklerini düşünürler. Halbuki insanın isteyip emek ve gayret gösterdikten sonra yapmayacağı hiçbir şey yoktur. Önünü açmak yerine o yolu kapatıp zorlamak hayali de umudu da ömür boyu yok eder. Yetenek yitirilir, bir değer daha kaybederiz. Yapmayın! Kulak verin hayallere. Bilinmeli ki gerçekten hayali olan kimseler disiplinden başka bir seçenekler ilerleyemezler. Hayatlarındaki diğer görevlerini de (ders çalışma-ödev yapma vs.) haliyle yerine getireceklerdir. Disiplin bunu gerektirir. İnsani görevleri yerine getirmek disiplinden geçer. Disiplin ise sadece isteğe bağlıdır. İstediğiniz kadar dayatın ve zorlayın. Disiplini sağlayamazsınız. O yüzden sadece kulak verin. Kıymayın hayallere, umutlara, umutlarımıza..-

Ona kısaca ne yapabileceğine ve neler yapılabileceğinden bahsettim. Bir süre bekledim. Yaklaşık 1hafta sonra tekrardan beni buldu. Koşarak yanıma geldi. Tatlı ve umut dolu gülümsemesiyle hocayı bulduğunu ve istediği jimnastik branşına başlayabileceğini, ailesini de hemen hemen ikna ettiğini söyledi. Ona da ilk görüşmemizde söylediğim gibi hayallerini gerçekleştirmek istiyorsan hayallerini diğre sorumluluklarına beraber gerçekleştirebileceğini onlara göstermelisin. İşte o zaman kimsenin sana karşı çıkmasına olanak kalmaz. Ayrıca ona yardım etmek yerine onun kendi çabalarıyla antrenörü bulmasını sağlamamdaki amaç insanın kendi çabasıyla bir şeyler başarmasının verdiği güven ve gurur. Kendi ayaklarının üzerinde, kendi arzularını gerçekleştirmek onun bu yaşlarda en büyük motivesi ve silahı olacak. O daha şimdiden hazır. Geleceği için çok çalışacak ve azmiyle tüm dünyaya örnek olabilecek nitelikleri gençlerimizden biri olacak. Yeterli inandığınız yoldan dönmeyin. Gerekiyorsa direnin, diretin, çalışın, azim gösterin. Gelecek sizin. Hayal kurmaktan korkmayın. 

Saygı ve sevgilerle

T. E. 

yazar

PARAATHLETE 3 ADIM ATLAMA VE 1500 METRE TÜRKİYE ŞAMPİYONU PDR

Yeni Ne Var

Sakın Kaçırma