Gelişen Teknoloji ile Birlikte Kargo Firmalarının İmtihanı

Logo
Gelişen Teknoloji ile Birlikte Kargo Firmalarının İmtihanı
  • 962 Okuma
  • 0 Yorum

Sevgili Azbucuk okurları öncelikle merhabalar.
Gelişen Teknolijiyle Birlikte Sistemin Eksikliklerine Değinecegiz Bugun ki yazımızda. Nedir Bu teknolojının bızlere yarattıgı sinir ve stres?

Hepımız hayatımızın bır donemınde elbet en az bır defa internetten alışveriş yapmışızdır.Burada ki alışveriş bildiginiz üzere Çok kapsamlı. Yeri geliyor Giydigimiz iç çamasırdan düğünlerde giyeceğimiz abiyeden takım elbisemize kadar spor giyimden klasik giyime kadar en ucuzundan en pahalısına aklımıza gelebılecek her şeyi A'dan Z'ye İnternet Aleminde Buluyor ve siparişini veriyoruz. Hatta daha spontenesini Söyleyelim akşam iş çıkışı eve Geldiniz eşiniz veya anneniz o gün ki yoğunluktan dolayı yemek yapamamış ve karnınız cok aç hemen akla gelen ilk şey internet üzerinden yemek siparişi. Hemen tek Tıkla evınıze kadar enfes Yemeğin siparişini verip afiyet ile yiyebiliyoruz.

Peki şimdi gelelim internetin bizler üzerinde ki sıkıntı sinir ve stresine asıl iş burada başlıyor

Düğüne bir hafta kaldı en şık sen olmalısın giyeceğin elbisenin siparşini veriyorsun dugune iki gün kala gelıyor ve ya rengi ya bedeninde bir sıkıntı çıkıyor bire bir aynısı gelmıyor ve sinirlenıp strese giriyorsun. yada dogru gelen bır sey olsa bıle terslık ya bu ılla olacak  bu sefer kargo fırması ile sıkıntı yaşıyorsun  Ankaraya gelmesı gereken kargo çarpraz olup mardine gidiyor düğün günü geliyor ve hali hazırda gardobunda ki elbiseni giyiyor veya dışarıdan görerek deneyerek bir elbise alıyorsun. 


Eve Geldin Acıktın evde yemek yok hemen yemek siparişi vereyim gelsin sıcak sıcak yiyeyim diyorsun arıyorsun tahmini süre 45 dakika diyorlar Gelen yemek buz gibi çıkıyor ve verdığin parayla kalıyorsun agız tadıyla yemek yıyemiyorsun.


Şimdi olaya Firmaların gözünden bakalım. 82 Milyomluk bir ülkede yaşıyoruz ve 7 Den 70 e herkesın elınde ınternet var yayıngın olarak kullanıyoruz ınternetten alışverişi yemek siparişini veren sadece biz degiliz bizimle bırlıkte bu firmalar günde yüzbinlerce sipariş çıkarıyorlar ve haliyle onlarda yetişemiyorlar. bir kargo firmasının resmı acıklamasına göre günde 650 bin kargo dağıttıgını söylüyor. Düşününce olayın ne kadar büyük oldugunu anlıyoruz bununla bırlıkte gelen aksilikler kaçınılmaz oluyor. Yemek dagıtımı yapan Firmalar ise keza aynı şekilde Gelen her siparişe en hızlı şekilde hazırlanıp cıkıyorlar fakat insanlık olarak tüketmeyi ve hizmet almayı çok sevdıgımız ıcın sürekli gelen siparişlere yeri geliyor onlarda yetersız kalabılıyor.

Dagıtıcı Kuryeleri De Anlayış ile karşılamak gerektigini Düşünüyorum karşılıklı nezaketle birlikte işlerin tıkırında yürümesini temenni ediyorum .

TubeMate

yazar

Anlatmayı Dinlemeyi Fikir Alışverişini okumayı Araştırmayı Seven Biriyim