Gençlik Otobüsü

Logo
Gençlik Otobüsü
  • 2025 Okuma
  • 0 Yorum

Gençlik Otobüsü Başvuru Nasıl Yapılır? Projeye başvuru yapabilmek için başvuru profilinizi eksiksiz bir şekilde oluşturup, başvurunuzu onaya göndermeniz gerekmektedir.Bunun için ilk olarak siteye üye olmak gerekiyor.

Link: linktekihttps://genclikdunyasi.com/register

Kayıttan sonraki kısım profil doldurma kısmı.

İlk olarak fotoğraf yüklüyoruz.Daha sonra bütün bilgileri tamamlayınca kart kısmına geliyoruz.

Kart kısmı profilde yer alan Go Genç Kart kısmıdır. Karta sahip olabilmek için 25 tl olan kart ücreti ödenmektedir. Kart 2 gün civarında onaylanmaktadır. 

Bütün her şey tamamlandıktan sonra başvuru onaya gönderme kısmına geçilir.Bilgiler eksiksiz ve doğru olarak doldurulduysa profil büyük ihtimalle onaylanmaktadır. Onaylanınca profilde onaylı kullanıcı işareti yer almaktadır. Son olarakta araştırdığım kadarıyla başvuran kişilerden seçilenler Ankara’da mülakata alınıyor. Gidecek şanslı kişiler mülakat sonucunda belirleniyor


“Gençlik Otobüsü” proje kapsamında Yunanistan, (Selanik) İtalya, (Bari, Roma, Venedik, Pisa, Floransa) Fransa, (Paris) Belçika, (Brüksel) Hollanda, (Amsterdam) Almanya, (Berlin) Çek Cumhuriyeti, (Prag) Avusturya, (Viyana) Macaristan, (Budapeşte) Romanya, (Bükreş) Bulgaristan, (Sofya) Vatikan Ülke ve şehirlere gidilmiştir.  


Gençlik otobüsü ilk olarak 2010 yılında başlamıştır. Araştırdığım kadarıyla her yıl 40-50 arası genci yurt dışına çıkabilme fırsatı sağlamakta. Yaklaşık 1 ay kadar süren güzel bir uygulama.

 Bence çok güzel bir fırsat bir sürü ülkeye gitme, yeni yerler görme fırsatı yakalıyor gençler. Her genç bu Gençlik Otobüsünü bütün ayrıntılarıyla araştırıp kendine uygunluk durumuna göre bence başvuru yapmalı. Benim araştırıp edindiğim bilgiler bu kadar. Başvuru yapmak isteyenler doğruluğunu yanlışlığını kendisi araştırıp net bir şekilde öğrenebilir.                                  İlerde bir gün bende başvuru yapmayı umut ediyorum...