GİRİŞİMCİLİK ( ENTREPRENEURSHIP)

Logo
GİRİŞİMCİLİK ( ENTREPRENEURSHIP)
  • 87 Okuma
  • 0 Yorum

Merhaba Girişimci Adayları;

Bugün böyle bir yazı yazmak istedim. Ve girişimcilik konumuz. Birde ingilizcesini araştırmak istedim. Girişimcilik ingilizcesi (ENTREPRENEURSHIP) şaşırdım. Daha kısa bekliyordum bu uzun hali. Nasıl okunur mesela entership :D.Tamam konuyu uzatmıcağım.Evet BAŞLIYALIM !!!!

Girişimci kime denir? iş kuran kişiyemi deniyor ? yada bir fikrini söyleyen kişiyemi ?  Benim fikrimce söyliyim; Bir işe girişen kişi.Bakın bir işe girişmek.Tabi her işe girişeni girişimcimi oluyor.Tabiki değil.Örnek ; Annesi mutfağa çağırır kızım şu mutfak işlerine bi girişsende işimiz bitse  . Diğer örnek bir işte çalışıp şirketi daha iyi yerlere getirmek için özgün fikirlerini söyliyip ve uygulayan kişi girişimci denir.Birde kendi fikrini kendi işiyle açan kişiyede denir.

Tanımı yaptık. Peki ben girişimciyim diyen varmı? ben bir çok girişim yaptım.Kendime bir ad versem mesela girişimi girişmeye kalkıp girişemeyen girişimci adayı diyebilirim . Şaka biyana bir çok işe giriştim başarılı olduklarımda var olamadıklarım daha çok. Peki pes edicekmiyiz. Hayır. Denemeye devam. Teknoloji hızla ilerliyor .Artık herşey bulunduğu için girişim biraz daha zorlaştı. İnsanların ihtiyacı kolaylaştı.İnsanların şuan tek ihtiyacı bence para olduğunu düşünüyorum. Çünkü yok . İşte burda devreye girişimci giriyor. Tabiki parayı bulmuyor , fakat insanların ihtiyacı olabilecek ve parası yetebilecek birşeyler tasarlayıp en uygun fiyata sunuyor.Tabi farklı dallarda var.Bazıları sadece kendi kazanıyor.Adı duyulsun diye belkide girişimcilik yapanlarda var. Neyse kötü düşünmeyelim.En basit fikir bile işe yararsa sizi girişimci yapabilir.

Uzun lafın kısası. Herkez girişimci olabilir.Kesinlikle. Sadece istemek ve mücadele etmek.Depresyondu sitresti vs. Herşey olucak tabiki. Hayatımızda karışan da olucak ve düzeni bozanda. Biraz sabırla ve güzel düşünerek bunları aşıcağız.Sadece hayel edin paraya odaklanmayın. Para ya odaklanırsanız daha fazla kaybedersiniz. Öncelikle neyapıcağınıza karar verin. Odaklanın . Parçalara bölün. En zorundan başlayın. Ve başlayınn….

sözüm şuki inanmaktan vazgeçmeyin. Herşey için geçerli. inanmak yolun yarısıdır.

yazar
Yamak

betül sesli

Maceracı Bilime önem veren Kendini seven biri Kitap okumayı seviyorum :) instagram: btls.s www.betulsesli.wordpress.com

Azbucuk nasıl çalışır?

Azbucuk.com'a Üye ol sayfamızda ücretsiz üye olabilirsiniz, üye olduktan sonra içerikler girebilirsiniz. Unutmayın her girdiğiniz içerikler sitesinden özgünlük kontrolleri yapılır ve %60'ın üzerindeki içerikler onaylanacaktır. Onay işlemleri tamamlandıktan sonra anında 3 TL, 6 TL ve 9 TL içerik başına ücret kazanacaksınız. Kazandığınız bu ücretler hesabınıza aktarılır, 200 TL ödeme eşiği tamamlandığında sisteme kayıt etmiş olduğunuz IBAN hesabına gönderilmektedir.


Yeni Ne Var

Sakın Kaçırma