Google Adsense Nedir?

Logo
Google Adsense Nedir?
  • 3564 Okuma
  • 0 Yorum

 

 

Google Adsense kişilerin internetten para kazanma anlayışından hareketle ortaya çıkmış bir kavramdır.

İnternet kullanımının gittikçe yaygınlaşması ve kişilerin her geçen gün kendi kişisel bloglarını oluşturmaya başlaması sonrasında internetten para kazanma fikri daha da yaygınlaşmıştır. İşte bu noktada karşımıza çıkan Google Adsense kendi web sitesinde başkalarının reklamlarını yayınlamayı kabul etmiş blog sahiplerinin para kazanmasına yardımcı olan bir sistemdir.

Google ile bir ortaklık ilişkisi olarak da değerlendirilebilecek olan söz konusu sistem ile web sayfasının dili ve ilgi alanına göre reklam yayıncılığı yapılır. Yayınlanan reklamlar belirli kriterlere göre size para kazandırır. Çoğu blog sahibinin temel para kazanma yöntemi olan adsense bütün internet kullanıcılarını cezbeder.

Google Adsense Kaydı Nasıl Yapılır?

Google Adsense kaydı http://www.google.com/adsense adresinden gerçekleştirilir. Burada sizden istenen bilgileri eksiksiz doldurmalısınız. Zira Google verdiğiniz bilgileri inceleyerek bir karar vereceğinden bilgilerdeki eksiklik başvurunuzu reddedilmesi ile sonuçlanabilir. Ortalama 48 saat içerisinde mail adresinize gelen sonuca göre adsense işbirliği başlamış olur.

Başvurunuzun reddedilmesi durumunda sorunun neden kaynaklandığı detaylı bir şekilde açıklandığından Adsense işbirliğini başarılı bir şekilde yapmanız oldukça yüksek ihtimaldir.

Google Adsense Nasıl Para Kazandırır?

İnternet kullanıcılarının çoğunu ilgilendiren bu sorunun aslında cevabı oldukça basittir. Google; seçmiş olduğunuz sektör ve anahtar kelimelere göre web sayfanızda belirli reklamları yayınlayabilmenizi sağlar. Web sayfanıza geen trafik ve bu reklamların gün içinde aldıkları tık sayısına göre para kazanırsınız. Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus şudur ki her reklamdan kazanılan meblağ aynı değildir.

Reklam verenlerin Adsense için ayırdığı bütçe sektörden sektöre değişkenlik gösterir. Bu nedenle bir reklamdan 1 TL kazanmak da mümkündür 10 TL kazanmak da. Söz konusu durum göz önüne alındığında web sayfanızın hizmet vereceği alanı seçmek oldukça önemlidir.

Google Adsense Kazancımı Nasıl Alırım?

Google Adsense üzerinden kazandığınız tutarı alabilmenizin tek şartı 200 TL’lik bir bakiyeye ulaşmanızdır. Bu bakiyeye ulaştıktan sonra hesap bilgilerinizi tanımlayarak paranın hesabınıza aktarılmasını sağlamanız mümkündür. Ödeme yönlendirme sayfasının olduğu bölümde aylık kazancınızı ve günlük tıklanma sayısını da görüntülemeniz mümkündür.

 

 

YouTube Music

yazar
Kalfa

Hazal Kanmaz