Trendler

Wordpress Eski Düzenleyiciye Geri Dönmek

Kredi Notunu Yükseltme Yöntemleri

Google Adwords Nasıl Kullanılır?

Google Adwords Nasıl Kullanılır?

Google Adwords; internet ortamının son yıllarda en ok kullanılan hizmetlerinden bir tanesidir. Pazarlama ve reklam konusunda dünyanın en çok kullanılan platformu Google Adwords belirlenen anahtar kelimelerde ön plana çıkma amacı güder. En kısa tabiri ile belirlenen anahtar kelimelere göre ön plana çıkma anlayışı ile çalışan adwordsü anlamak için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Google Adwords Kullanım Rehberi

Dijital dünyada en kolay şekilde reklam yapmaya yarayan adwordste belirli bir reklam şartı yoktur. Bütün değişkenlerin reklam verenler tarafından belirlendiği bu platformda bütçenize göre reklam oluşturma şansına sahipsiniz. Peki, bu işlem nasıl gerçekleşir? Google adwords ile reklam nasıl verilir?

Bütçe

Adwords reklamları için ilk olarak bütçenizi belirlemelisiniz. Bütçenizin büyüklüğü sizin reklamlarınızın görünürlüğünü arttırır. Bir tür açık arttırma olarak kabul edilebilecek olan adwords sisteminde en fazla bütçe ayıran reklam verenlerin reklamları ön planda olur. Google adsense ile doğrudan ilgili olan bu platformda reklam veren her tıklamaya para öderken reklam yayıncısı da her tıklamadan para kazanır.

Anahtar Kelime Analizi

Adwords’te reklamlar tamamen anahtar kelimeler üzerinden yürüdüğü için doğru kelimeleri tespit etmek ve bunlar üzerinden çalışmalar yapmak reklam verenlerin en önemsemesi gereken husustur. Bu nedenle hangi anahtar kelimenin daha yüksek potansiyele sahip olduğu ve hangi anahtar kelimeden gelen kullanıcının para kazandıracağı analiz edilerek belirlenmelidir.

Reklamların Yayınlandığı Sitelerde Çeşitlilik

Reklamlarınızı çeşitli sayfalarda yayınlayarak daha geniş kitlelere ulaşma şansına sahip olabilirsiniz. Burada en dikkat çekici detay farklı hedef kitlelere ulaşılmasıdır. Örneğin bir boya sitesi ile makyaj sitesine reklam vererek farklı hedef kitlelerine ulaşmanız mümkündür.

Google Adwrods Nasıl Faydalar Sağlar?

Google adwords pek çok reklam veren için en önemli reklam ve pazarlama aracı olarak görülür. Bu anlamda girişimin büyütülmesi bu dijital platform ile mümkün görülür. Peki, kullanıcıların bu platformdan sağladıkları avantajlar nelerdir?

·         Sayısı milyonları bulan kitleye ulaşma,

·         Günün her saatinde görünür olma,

·         Alıcılarla doğrudan iletişim,

·         Düşük bütçe ile reklam verme,

·         Ölçülebilir kampanyalar.

Siz de avantajlarını göz önüne alarak Google Adwords’ten faydalanabilirsiniz.

yazar

Hazal Kanmaz - Editör

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Eaque, expedita fuga nemo numquam perspiciatis quam quo rem voluptatem. Consequuntur cupiditate error esse iste molestiae nulla praesentium quas quidem recusandae voluptatum.

Yorumlar

Bir yorum bırak

Kesinlikle email adresiniz paylaşılmaz!

Yeni Ne Var

Sakın Kaçırma