Google'dan Mırıldanarak Şarkı Bulma Özelliği: Hum to Search

Logo
Google'dan Mırıldanarak Şarkı Bulma Özelliği: Hum to Search
  • 413 Okuma
  • 0 Yorum

Dünyanın en popüler arama motoru olan Google, Hum to Search uygulaması adını verdiği bir yeniliği duyurdu. Bu yeni Google arama özelliği sayesinde mırıldandığınız şarkıların ne olduğunu öğrenebileceksiniz. Aslına bakarsanız bu özellik pek çok kişi tarafından aranılan ve ihtiyaç duyulan özellikler arasındaydı. Google da bu "ihtiyaca" kayıtsız kalmayarak mırıldanmayı sevenler için Hum to Search özelliğini geliştirdi.

Kafanıza takılan ama asla ne olduğunu bulamadığınız bir parçayı sadece mırıldanarak bulabilirsiniz. Kısa sürede arayıp bulma özelliğine sahip olan bu uygulamayı aktif olarak kullanabilirsiniz.

Google Hum to Serach Uygulaması Nedir?

Google, dün yaptığı Search On etkinliği kapsamında yepyeni bir gelişmeyi duyurdu. Google tarafından sunulan bu yeni uygulamada mırıldanma özelliği ile aradığınız tüm şarkılara ulaşabilirsiniz. Etkinlik kapsamın ilan edilen bu özellik sayesinde bir türlü bulamadığınız pek çok parçaya ulaşabilme şansına sahip olacaksınız. 

Dünden sonra aktif olarak kullanılmaya başlanan uygulamada hangi şarkıyı mırıldandığınız önemli değil. Eğer mırıldandığınız şarkı resmi olarak yayınlanmış bir şarkı ise arama sisteminde karşınıza çıkan seçeneklerden şarkıyı bulabileceksiniz. Bir süredir arkadaş ve internet ortamlarında da keşke olsa denilen bu uygulama Google güvencesi ile size hizmet veriyor olacak.

Hum to Search Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Gelelim bu keyifli ve bir o kadar da faydalı uygulamanın kullanım şekline. Aslında Hum to Search uygulaması kolay kullanım özelliği ile de dikkat çeken bir gelişmedir. Bu uygulama ile arama yapmak için ilk önce Google mikrofon simgesine dokunmanız gerekiyor. Ardından açılan pencerede sizden kafanıza takılan şarkıyı sakince mırıldanmanız bekleniyor. 

Şarkıyı yaklaşık 10 saniye kadar mırıldanarak Google tarafından size sunulan listelere göz atabilirsiniz. Uygulamanın doğru bir şekilde çalışması için şarkıyı düzgün bir şekilde mırıldanmanız gerekmektedir. Hum to Search, dün ilan edildikten sonra hem Android hem de iOS için kullanıma açılan bir uygulama olmuştur. 

Hum to Search iOS versiyonu yalnızca İngilizce dilinde yapılan aramalara açıktır. Android sistemli cihazlarda ise 20 dile kadar şarkı araması yapmanız mümkündür.