Heyecanla beklenen iPhone SE 2 için ilk tarih ortaya çıktı

Logo
Heyecanla beklenen iPhone SE 2 için ilk tarih ortaya çıktı
  • 499 Okuma
  • 0 Yorum

Uzun zamandır beklenen iPhone SE 2 özellikleri yavaş yavaş belli oluyor. Analistler tarafından yapılan paylaşımlara şimdi de iPhone SE 2 üretim tarihi eklendi. Uygun fiyatlı iPhone modelinin üretimi önümüzdeki aylarda başlıyor.

İsabetli açıklamalarıyla bilinen ünlü Apple analisti Ming-Chu Kuo, bu kez iPhone SE 2 üretim tarihi ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. Kuo, uygun fiyatlı iPhone modelinin 2020 yılının ilk aylarında üretime gireceğini açıkladı. Kuo, tahminlerine telefonun gelişmiş bir anten ile geleceği bilgisini de ekledi.

Yılın ilk çeyreğinde geleceği söylenen telefon, iPhone 8 kasası ile karşımıza çıkacak. Son çıkan haberlere göre ise iPhone SE 2 modelinde LCP anten kullanılacak. Minimum frekans kaybına sahip olan bu anten, telefonun gelişmiş ağ bağlantısı sunmasını sağlayacak.

Kuo’ya göre LCP antenleri Apple’a Japonya’daki Murata Manufacturing Co isimli şirket tarafından tedarik edecek.

4.7 inçlik bir ekranla gelecek olan iPhone SE 2 özellikleri arasında A13 Bionic işlemci ve 3 GB RAM kullanılacağı bilgisi yer alıyor. 3D Touch’ın bulunmayacağı telefonda, 64 GB ve 128 GB olmak üzere iki farklı depolama alanı alternatifi bulunacak.

Telefonun özellikleri arasında en ilgi çeken detayın A13 Bionic işlemci olduğunu söyleyebiliriz. Apple’ın en yeni iPhone modellerinde kullandığı bu işlemci, SE 2 modelinin iPhone 11 ya da iPhone 11 Pro kadar güçlü olmasını sağlayacak.

Uygun fiyatlı akıllı telefonun isimlendirmesi konusunda da bazı yeni tahminler var. iPhone 8 ve iPhone 9 isimleri şu sıralar gündemde. Ancak, iPhone SE markasına sadık kalma ihtimali de oldukça yüksek.

Son olarak sürekli uygun fiyatlı olarak bahsettiğimiz telefonun fiyatına bakacak olursak, 64 GB depolama alanına sahip bir iPhone SE 2’nin 399 dolarlık fiyat etiketine sahip olması bekleniyor. Kırmızı, Gümüş ve Uzay Grisi renk alternatifleri ile gelecek olan telefondan 2020 yılı sonuna kadar 30 milyon adet üretilecek

Yubo

yazar

adım ümit teknoloji ve rap müzikle yakından ilgiliyim gülmeyi eğlenmeyi seven araştırmacı bir kişilik.