HP Neverstop 1200W inceleme

Logo
HP Neverstop 1200W inceleme
  • 458 Okuma
  • 0 Yorum

HP Neverstop 1200W inceleme

İncelememize geçmeden önce ürünün farklı varyasyonlarının olduğunu belirtelim. Neverstop serisinde 1000 ve 1200 olmak üzere iki farklı model bulunuyor. Neverstop 1000 modelinde yazıcı özelliği dışında fotokopi ve tarayıcı gibi özelliklere yer verilmezken 1200 serisinde tarayıcı ve fotokopi gibi özellikler de bulunuyor.

Ayrıca bu iki model, kendi içlerinde A ve W olmak üzere 2 farklı konfigürasyonla bizleri karşılıyor. Neverstop 1000a ve 1200a modelinde, kablosuz bağlantı özelliği yer almıyor. Ancak W modellerindeki kablosuz bağlantı özellikleri sayesinde yazıcıyı Wi-Fi aracılığıyla uzaktan kablosuz bir şekilde kontrol edebiliyorsunuz.

Mesela bizim ofisimizde neredeyse herkes gün içerisinde yazıcıyı kullanıyor. Wi-Fi özelliğinin olması bu noktada çok işimize yarıyor. Hiç kimse kabloyla uğraşmadan kablosuz bir şekilde çıktısını alabiliyor. Eğer ki sizde de buna benzer durumlar söz konusuysa W modellerini satın almanızda fayda var.

Yazıcının yalnızca siyah – beyaz çıktılar alabildiğini de atlamayalım. Bu yazıcının tam olarak ofis kullanımına yönelik olduğunu gösteren detaylar arasında yer alıyor.

Bu yazıcı en önemlisi de dünyanın ilk tanklı toner doldurulabilir lazer yazıcı modeli olmasıyla ön plana çıkıyor. Diğer lazer yazıcılara baktığımızda doldurulabilir olmadıklarını görüyoruz. Ayrı bir toner kapsülü almanız gerekiyor. Ancak bu yazıcının toner tankı, doldurulabiliyor.

Toneri doldurmak da epey bir kolay. Ürünün kutusundan 5000 sayfalık toner ile çıkıyor. Bu toner durumunu ürünün önündeki LED’lerden de takip edebiliyorsunuz. Ne kadar toneriniz kaldığını görebiliyorsunuz, çıktı alacağınız zaman herhangi bir aksilikle karşılaşmıyorsunuz. Toner dolum kiti ile birlikte de 2500 sayfalık kartuş eklemesi yapabiliyorsunuz.

Tek kullanımlık olan bu kiti açtığınızda tamamen bitirmeniz gerekiyor, yani yazıcınıza 2500 sayfalık toneri tek seferde doldurmalısınız. Dolayısıyla yazıcınızda 2500 sayfalık tonerin boşalmış olması gerekiyor. Doldurma aşamasında herhangi bir zahmet de çekmiyorsunuz. Eliniz ya da yazıcınız kirlenmiyor. Ayrıca bir toner dolum kitini, 15 saniye içerisinde yazıcıya doldurabiliyorsunuz, dakikalarca beklemiyorsunuz. Bu çok iyi bir değer, neredeyse hiç vakit almıyor. Ön taraftaki hazneyi kullanarak toneri doldurabiliyorsunuz.

Periscope

yazar

adım ümit teknoloji ve rap müzikle yakından ilgiliyim gülmeyi eğlenmeyi seven araştırmacı bir kişilik.