İnstagramda Mavi Tik (Onaylı Hesap) Nasıl Alınır?

Logo
İnstagramda Mavi Tik (Onaylı Hesap) Nasıl Alınır?
  • 3980 Okuma
  • 0 Yorum

İnstagramda Mavi Tik (Onaylı Hesap) Nasıl Alınır?

                Sosyal medyalarda genelde çok büyük topluluğa hitap eden sayfalarda bulunan mavi tik profilin orijinal ve gerçek bir kişiye ait olduğunu belirtmektedir. Genelde tanınmış kişilerin futbolcu, oyuncu, instagramer gibi kişilerin sahip olduğu mavi tikler en basit anlamı ile onaylı hesap anlamına geliyor. Peki herkes bu onaylı hesaplara sahip olabilir mi? Bunun cevabını vermek için sizi birkaç bilgi verecek makalemizi sonuna kadar okumaya davet ediyoruz.

Mavi Tik Bir Hesaba Güvenebileceğinizi Gösterir

İnstagram

                Sosyal medya üzerinde herkes istediği kadar hesap açabildiği için bazı dolandırıcılık olaylarıyla karşılaşmamak elde değildir. Bu olaylar ile karşılaşmamak için ticaretinizi mutlaka onaylı hesaplar ile yapmaya özen göstermelisiniz. Gerçek hayatta olduğu gibi bir kişiye güvenmek sadece karşılığında size birkaç belge sunduğu zaman olur. Sosyal medya siteleri de kişilerden belirli belgeler isteyerek bazı kişilerin hesaplarını onlara bir nevi kefil oluyorlar.

Sadece Güvenlik Değil Diğer Yandan Hesaba Prestij Sağlar

                Sosyal medya üzerinde bu tür bir profile sahip olmak size sadece güvenlik sağlamaz. Güvenliğin yanı sıra saygı duyulan, sevilip sayılan, parmakla gösterilen kişi olmanızı sağlar. Bunu farklı bir şekilde söylemek gerekirse mavi tik sahibi olan bir markanın veya kişinin kullanıcıların gözünde prestiji artar.

Peki Mavi Tikli Hesaba Nasıl Sahip Olunur?

Mavi Tik

                Mavi tikin anlamını size iki başlık altında sunarak sonrasında bu mavi tike nasıl sahip olacağınızı anlatmaya geçelim. Konu üzerinde adım adım ilerlememiz gerekiyor. Siz ilk olarak bir hesap açarak işletme hesabına geçmekle işe başlayın.

Adım 1 : İşletme Hesabına Geçiş Yapmalısınız

İlk adım olarak İnstagram hesap profilinize giriş yapmanız gerekmektedir. Bu işi telefonunuza indirdiğiniz İnstagram uygulaması kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Adım 2 : Giriş Yaptıktan Sonra Ayarlar Sekmesine Giriş Yapın

İnstagram profilinize giriş işlemini tamamladıktan sonra profilinizin sağ üst köşesinde bulunmakta olan hesap ayarları bölümüne girmeniz gerekiyor.

Adım 3 : Doğruma İsteme Bölümü

Hesap ayarları kısmına girdikten sonra karşınıza bir sürü seçenek çıkacak. Bu seçeneklerin arasında “Doğrulama İste” bölümü var. İlk olarak ona giriş yapın.

Adım 4 : İstenilen Bilgilerin Girişi

İnstagram uygulaması sizden kendinizi kanıtlamak için pasaport veya kimlik kartı bilgilerinizin resmini isteyecek. Aynı zamanda bunun yanında birkaç bilgide dahil olmak üzere vermeniz gerekmektedir. Gereken yerleri doldurun.

Uyarı : Eğer bir şahıs başvurusu yapmak üzereyseniz, instagram sizden kimlik kartı veya pasaport bilgilerinizi isteyecektir. Kurumsal başvuru yapıyorsanız, vergi levhası ve yakın dönemde ödenen bir faturanın resmini isteyecektir. Bu bilgileri mutlaka ve mutlaka eksiksiz doldurmalısınız.

Microsoft Excel: View, Edit, & Create Spreadsheets

yazar
Kalfa

Burak Mehel