İlk “Call of Duty Mobile” deneyimim

Logo
İlk “Call of Duty Mobile” deneyimim
  • 554 Okuma
  • 0 Yorum

Bir süredir belli ülkelerde açık olan Call of Duty: Mobile, 1 Ekim itibariyle tüm ülkeler için oynanabilir hale geldi.

Bende bugün oyunu deneme şansı buldum. Oyun bence güzel olmuş. Uzun süredir çıkmasını bekliyordum. 

Bu yazımda oyun hakkında bazı bilgiler paylaşacağım. Sadece Çok Oyunculu bölüm hakkında yazacağım. Toplamda 3 kısım var zaten birisi yakında gelicek. Diğeri ise Battle Royal kısmı.

Oyun hakkında genel bilgiler                           - Can azalıyor fakat tekrar kendisi doluyor.   - Ara ve Yok Et bölümü haricinde diğer bölümlerde sınırsız canlanabiliyorsunuz.        - Toplamda 8 farklı harita bölgesi var.

Gelelim Çok Oyunculu kısma                          Toplamda 5 kısmı var;                                                                  1- Cephe Hattı                                               2- Takım Ölüm Maçı                                        3- Hakimiyet                                                     4- Ara ve Yok Et                                               5- Yapay Zeka 

*** “Hakimiyet” ile “Ara ve Yok Et kısımları     5. bölümden sonra açılıyor.

Şimdi bunları ayrıntıları ile yazacağım.

Cephe Hattı                                                   Kendi üssümüzde mevzilenip orta kısım da düşmanla savaşıyoruz. Skora ilk ulaşan takım oyunu kazanır.

Takım Ölüm Maçı                                             Oyun alanının istediğimiz yerinde karşı takım ile savaşabiliriz. Skora ilk ulaşan oyunu kazanır.

Hakimiyet                                                          Bu kısımda amaç verilen 3 tane bölgeye (A,B,C) hakim olmak. Haritada bu bölgelerin nerelerde olduğunu görebiliyoruz. Mesela A bölgesini ele geçirmek için haritadan A bölgesine gidip belirlenen yuvarlağın içinde A bölgesi takım rengi olana kadar bekliyoruz. A kısmı takımımızın rengi olduğunda o bölgeyi ele geçirmiş oluyoruz. Oyunun galibi olmak için en çok 3 bölge, en az 2 bölgeyi ele geçirmemiz gerekiyor. Bölgeleri ele geçirirken bir yandan da karşı takımla savaşmamız gerek. İlk tur 50 hedefe ulaşınca bitiyor. En çok bölge kimdeyse ilk tur o takımındır. İkinci tur da hedef 100 oluyor. Yani 50 tane daha düşman öldürünce oyun bitiyor. Tabi bölgeleri ele geçirmeyi unutmayalım :)            Kazanma sayısı  2 olan oyunun galibi olur.                                                                 

Ara ve Yok Et                                                    Bu kısımda A ve B alanları var.             1>>Oyun başladığında bomba kendi takımımızdaysa bombayı alıp karşı tarafın A yada B üssüne yerleştirmeye çalışıyoruz. Tabi bu kısım biraz zor çünkü karşı takımdaki oyuncular üslerini korumaya çalışıyor. Eğer bombayı sorunsuz kurarsanız 30 saniye süre başlıyor. Bu 30 saniye  takımdaki son kişi ölmeden dolarsa sayı kendi takımımızın oluyor. Yani karşı takım bombayı imha ederse oyun devam eder. 

2>> Tabi bu olayın birde tam tersi var. Yani bomba karşı tarafta olursa biz 2 üssümüzü korumaya çalışıyoruz onlarda bombayı kurmak için uğraşıyorlar.

3>> Oyun sadece bombadan mı ibaret?    Hayır. Karşı takımda 5 kişi var. Eğer bu 5 kişiyi kendi takımımızdaki 5 kişi ölmeden öldürürsek o turun galibi kendi takımımız olur. Bu oyunda toplam 6 kere kazanan yeniyor. Bu bölümün en önemli kısmı her turda sadece 1 kere hakkımız var. Yani ölünce o tur tekrar canlanamıyoruz. Diğer turda tekrar oyuna devam edebiliyoruz. 

Yapay Zeka                                                   Bu kısım oyuna yeni başlayanlar için alıştırma yapmak kısmı. Yapay zeka oyunculara karşı savaşarak oyuna alışmanızı sağlıyor.

>>>Benim favori bölümüm “Hakimiyet” oldu. Sizinki hangisi??

  

Yeni Ne Var

Sakın Kaçırma