İngilizcenizi Geliştirebileceğiniz Mobil Uygulamalar

Logo
İngilizcenizi Geliştirebileceğiniz Mobil Uygulamalar
  • 225 Okuma
  • 0 Yorum

İlerleyen global dünyada her insanın ihtiyacı olan dil öğrenme gereksinimi her geçen gün farklı çözüm yollarına kavuşuyor.Bu yollardan birisi de günümüzün birçok zamanın da yanımızda taşıdığımız cep telefonlarımız .Sürekli zamanımızı çalıyor olarak nitelendirilen bu cihazları neden dil öğrenmede daha verimli bir şekilde kullanmayalım.İşte mobil cihazlarımızdan kullanıp kendi ingilizce eğitimimize pozitif anlamda katkı sağlayabilecek mobil uygulamalar.

1- Duolingo

Bu uygulama daha çok oyunlardaki seviye mantığı ile daha kolay adaptasyon sağlayıp sizin için daha akıcı zaman geçirme özelliğine sahip bir uygulama.Duolingo içerisinde çeviriler olsun kelimeler, cümle oluşturmalar , dinleyip anlama , telaffuzlar ile birlikte aslında bakarsanız kurslarda gösterilen; "writing, reading, listening" mantığındaki ingilizce öğrenimi ile bağdaşıyor diyebiliriz.

Sackcloth, Sackcloth Textured, Laptop, Ipad, Brown

2- TOEFL AIO

TOEFL AIO uygulamasıda aynı şekilde Dualingo uygulamasında olduğu gibi yazma,okuma, telaffuz gibi özelliklere sahip olmakla birlikte daha özgür çalışma tarzına sahip olan bir uygulama. Bu uygulamadaki kelime bolluğu ve ayrı ayrı kategoriler de ayrılmış olması öğrenilmesini ve akılda kalmasına gerçekten yardımcı olur nitelikte.Uygulama stabilize çalışırken içerisinde olan konu sonu testleri gibi görülen çalıştığınız kelime kategorileri sonunda onlarla ilgili karışık sorular soran anlık olarak uygulama içerisinde çeviri alabileceğiniz kullanışlı bir uygulama.

Phone, Screen, Technology, Mobile, Internet, Telephone

3- Hello Talk

Bu uygulama doğrudan diğer uygulamalar gibi eğitim üzerine olmaktan ziyade daha çok sizin sosyalliğinize bakan bir uygulama. Yani öğrenmek istediğiniz dile sahip olan insanlarla konuşulabilen bir uygulama aynı zamanda bazı içerikler şeklinde paylaşım yapan sosyal medya gibi kullanan insanların profillerinden öğrenmek istediğiniz dil ile ilgili belkide gözden kaçmış bazı güzel noktalar yakalayabilirsiniz.

Chat, Icon, Social, Network, Technology

4- Aldiko Classic

Aldico Classic uygulaması direkt ingilizce öğrenmek üzerine bir uygulama olmasa dahi tam bir okuma, okuduğunu anlama, kelime bilgisini arttırmaya yönelik kullanılabilecek bir uygulama olarak kullanılabilir.Bu uygulama aslında bir e-kitap uygulaması olmakla birlikte içerisindeki kütüphane tarzı ile istediğiniz türden istediğiniz kitabı okumanıza fırsat sağlıyor. Ne kadar basit görünse bile bu uygulama ile genel kültür olsun kitap okuma alışkanlığı oluşturma ve devamı dahi sağlanılabiliyor aynı zamanda günlük hayatta zaman ayırmakta zorlandığımız ingilizce öğrenme kaygısınıda kitap okuma güzelliğiyle birleştirebiliyoruz.


Ebook, E-Book, Electronic, Book, Book To Hold In Hand

 

Benim günlük hayatta kullanıp tecrübe ettiğim uygulamalardan bazıları bunlardı.Elbette daha birçok güzel, işe yarayan uygulama olduğundan eminim.

Adult Education, Book, Books, Knowledge, Power, Learn

yazar
Kalfa

Altay

Üniversite öğrencisi olup ilgimi çeken alanlarda bilgilerimi ve araştırma sonuçlarımı sizlerle paylaşmaktayım.