İNSTAGRAM NEDİR İNSTAGRAMDA E-TİCARET

Logo
İNSTAGRAM NEDİR İNSTAGRAMDA E-TİCARET
  • 4520 Okuma
  • 0 Yorum

Merhaba arkadaşlar günümüzde hepimizin kullandığı sosyal medya platformlarından olan instagram hakkında bir şeyler yazmak istedim

Temelinde fotoğraf ve kısa video paylaşımı olan instagram, filtrelerle fotoğrafları daha eğlenceli bir hale getirmesinin yanında hızlı, pratik, eğlenceli ve kolay bir arayüze sahip olan ücretsiz bir uygulamadır. Sosyal ağ özelliği ağlara has üç özellik de bulunuyor.

Bunlar; etkileşimlilik, paylaşımlılık ve katılımcılık.

İnstagram' ın bu kadar hızlı yayılmasında ki en büyük etkenlerden biri de diğer sosyal mecralarla entegreli çalışmasıdır. İnstagram tarihinde de bahsettiğimiz üzere instagram ile hazırlanan fotoğraflar facebook, flickr, twitter, foursquare ve tumblr üzerinde anlık olarak paylaşılabiliyordu. Bu da kullanıcılar için pratik bir hamle olarak yorumlanmıştır. İnstagramın bu yönü kullanıcı deneyimi açısından mecraya artı puan katmıştır. 

İNSTAGRAM NEDEN ÖNEMLİDİR ?

İnstagram tarihi ve instagram nedir ?

Başlıklarında fotoğraf / kısa video odaklı bu sosyal ağ hakkında önemli noktalara değindik,

Peki ingragram neden önemli ?

bu sorunun en önemli ve başlıca yanıtı ; kullanıcıların çektikleri fotoğraflar üzerinde instagram filtreleri aracılığı çok pratik bir şeklide istedikleri kadar ve ücretsiz biçimde değişiklik yapıp onların profesyonel fotoğraflara dönüştürebilmesidir. Tabi bununla sınırlı değil kullanıcılar aynı zamanda çeşitli efeklerle zenginleştirdikleri bu fotoğrafları arkadaşlarıyla anlık olarak paylaşabilmiştir bu yönüyle instagram sadece bir fotoğraf düzenleme aracı olmakla kalmamış aynı zamanda bir sosyal ağ olarak faaliyet göstermiştir.

İNSTAGRAM VE E-TİCARET

Kullanıcılar instagram sayesinde fotoğraflarını düzenleyip bunu anlık olarak hem instagram da hemde diğer sosyal ağlarda paylaşabilmiştir. Buda mecrayı sosyal ağ kategorisine sokmuştır ancak instagram bir yönüyle adeta bir e- ticaret platformu gibi kullanılmıştır. Bu da instagramı özel ve önemli yapan bir diğer etken yapmıştır.

özellikle butiklerin instagram üzerinde yaptıkları satışlar instagram sıradan bir sosyal ağ ya da fotoğraf düzenleme / paylaşım yapma uygulaması olmadığını göstermiştir.

Stratejik hamleler yapan kullanıcılar instagram kazanç kapısına dönüştürmeyi bilmiştir bu durum instagramı harekete geçirmiş ve instagram güncelleme geliştirme yaparken burada satış yapan kişileri markaları ve butikleri düşünerek hareket etmiştir.

Virtual Pro Gaming

yazar

İSTEKLİ EMLAK