İnternetin Karanlık Ağı

Logo
İnternetin Karanlık Ağı
  • 1098 Okuma
  • 0 Yorum

Evet bu konuda İnternetin karanlık yüzü yani Deep vebi öğreticem Nasıl girilir gibi şeyleri yazmiyacağım başınıza bela almanızı istemem..

İlk olarak deep web nedir.

İlk olarak “Deep Web nedir?” sorusunu cevaplamak, yerinde bir başlangıç olacaktır. En basit anlamda Deep Web’i tanımlamak gerekirse, bireylerin açık hizmet veren arama motorları aracılığı ile ulaşamayacağı sitelerin yer aldığı sanal alan şeklinde bir açıklama yapılabilir. Yani siz GoogleBingYahoo ya da Yandex gibi arama motorları tarafından yapacağınız aramalar ile birtakım web sitelerine ulaşamıyorsunuz. İşte ulaşamadığınız bu gizli sitelerin tümüne de Deep Web, yani Derin Web deniyor.

15-07/02/news_inside_deep-web-1.jpg

Neden Deep Web yani Derin Web olarak tanımlandığı sorusunun cevabı ise, öngörülerin Deep Web’de yer alan sitelerin ve verilerin, aslında hepimizin kullandığı internet alanının onlarca katı kadar daha fazla olmasından çıkageliyor. Bu nedenle Deep Web, daha çok “Buz dağının görünmeyen kısmı!” olarak da tanımlanıyor.

Peki deep webi öğrendiğimize göre bunda neler dönüor.Deep webde aklınıza gelebilcek her Türlü suç ve gelmiycek her türlü suç bulunuor Girmesi tehlikeli ve yasaktır.

Büyüklüğüne gelirsek bizim kulandığımız Gogle,yandex gibi siteler internetin %30 luk kısmı deep web ise geri kalan &70i oluşturuor

Pill Reminder & Medication Tracker - MyTherapy

yazar

Bilgiseyar korsanı.