İSTANBUL TELAŞI

Logo
İSTANBUL TELAŞI
  • 944 Okuma
  • 0 Yorum

Merhaba sevgili İstanbul sakinleri,

Bu yazım daha çok İstanbul telaşına kapılmış dostlarım üzerinde ki çıkarımlarımdan bahsetmek istiyorum.

Sizde çevrenizde ya da şöyle kafanızı kaldırdığınızda insanların bir yerlere yetişme çabasını koşturmasını ve telaşını gözlemleyebilirsiniz.

Hadi gelin bunu beraber oluşturalım.

Aklıma gelen telaş manzaralarından bahsetmeye çalışacağım.Sizde tespit ettiklerinizi yorumlara yazar mısınız?

Yazım sürekli güncellenecektir. Sevgiyle kalın:)

-Metrolar  hepimizin çok kullandığı toplu taşıma araçları.Milyonlarca İstanbullu gün içerisinde metro kullanıyor.Şu tablo gözünüzün önüne gelmiştir.Gişelerde herhangi bir istasyona 1 dakika gibi bir uyarı görmüşsünüzdür. Bu yazıyı gören bazı telaşlı dostlarımız merdivenleri üçer beşer inip 4 dakika sonra gelecek metroyu beklememek için adeta birer Usain Bolt oluyor. Hele son 10 metre yok mu, kapı sinyalinin duyulduğu o 10 metre :) , eğer trenin içerisindeysem son adımını içeri atamayanların yüzünde kaybedilen ama katılmaktan dolayı mutlu olunan müsabaka tebessümünü çok seviyorum.

-Özellikle şehrin büyük meydanlarında yürüyen İstanbullu dostlarım , koşar adım  yürümeyin, bu tempo ,bir yere yetişme telaşı, sizi çok yoracaktır.

-Trafikte kırmızı ışık yeşile dönerken arabasında korna sensörü bulunan değerli şöförler ; inanın o kornaya basmasanız da önünüzde ki araç 1 saniye içinde zaten hareket edecektir.

-Emniyet şeridini gasp eden sabırsız insanlar, trafikte bekleyen insanlardan akıllı değilsiniz.Sadece onların hakkını gasp eden konumuna düşen insanlarsınız.(keyfi kullanımda bulunanlar)

-Jet kasa, ne kadar ilgimizi çeken bir isim olmuş değil mi? Kendi işimizi kendimiz halledip poşet paramıza kadar kendimiz dolduruyoruz.Peki ismi Jet olduğu için onlarca kişinin kuyrukta beklediğini ve normal kasalara zaman zaman daha çabuk sıra geleceğini biliyor musunuz? :)

İlk düşündüğüm sırada aklıma gelen bir kaç aceleci telaşlı insan profillerimiz bunlar. Sizden de tespitlerinizi bekliyorum :)

yazar
Yamak

Kubilay

Çevre Mühendisi