Kedilerin Siyah-Beyaz Aşırı Karizmatik Portreleri

Logo
Kedilerin Siyah-Beyaz Aşırı Karizmatik Portreleri
  • 1689 Okuma
  • 0 Yorum

İtalyan fotoğrafçı Marianna Zampieri‘yi kendi evlilik töreninde kedisiyle gerçekleştirdiği fotoğraf çekimlerinden hatırlıyoruz. Fakat bunun dışında da Zampieri, çektiği siyah-beyaz kedi portreleriyle ünlü.  Sanatçı, “C-AT Work” adını verdiği seride iş yerlerinde yaşayan kedilere odaklanıyor.

Marianna Zampieri, seriye dair şunları söylüyor: “Hiç bir şey sahte ya da zor kullanılarak yapılmış değil. Kediler çok öngörülemezler ve projenin en zor tarafı da bu. İstediğin şeyi, istediğin zamanda kesinlikle yapmıyorlar. Hiçbir şey bekleyemem; yalnızca denerim ve ne olacak bakarım. Benim fotoğraflarımda birinin kolunda zorla tutulan kediler asla olmayacak. Her şey çok spontane olmalı ve samimiyetin gündelik atmosferini yeniden yaratmalı.”

Dünyadaki tüm kedileri birbirine bağlayan o karakteristik davranışlar, duruşlar ve yüz ifadeleri projenin her karesinde karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla Zampieri, “C-AT Work”te kedilerin en “kedi” hallerini yakalamayı başarmış. Sanatçının hedeflediği samimiyet ve spontanelik belli ki o “kedilik”te gizli. Bakmalara doyamayacağınız pek çok kedi fotoğrafı ve daha fazlası için sanatçının sosyal medya hesaplarını ve web sitesini ziyaret edebilirsiniz: InstagramFacebookMarianna Zampieri

h/t: designyoutrust