Kırmızı oda konusu, Kırmızı oda oyuncu kadrosu

Logo
Kırmızı oda konusu, Kırmızı oda oyuncu kadrosu
  • 88 Okuma
  • 0 Yorum

Kırmızı Oda 


Klişeleşen, hep aynı senaryoyu evirip çevirip önümüze sunan yapımların aksine muhteşem  bir yapıt bence. Sevgili Gülseren Budayıcıoğlu’nun kitaplarından televizyona aktarılan hikayeler...

“Kırmızı oda” da konu bir psikiyatri kliniğinde geçiyor. Klinikte çalışan doktorların ve onlara başvuran hastaların hikayelerini anlatıyor. Hepsi yaşanmış gerçek hikaye olması sebebiyle de izleyenleri etkiliyor. Onların çektiği acılar, yaşadığı travmalar, korkular, mutluluklar, hüzünler hepimizin içine işliyor. 

İlk bölümde Doktor hanıma başvuran “Meliha” ile başlıyor dizi. Küçük yaştan itibaren bir çok şey yaşayan, hayatındaki birçok insanı kaybeden 5 küçük çocuğun hikayesi... 

Dizinin beni en çok etkileyen 2 karakteri “Meliha” ve “Alya”. İzlerken kesinlikle gözyaşlarıma hakim olamıyorum. Çektiği acılar, omuzlarına yüklenen büyük yükler beni derinden etkiliyor. 

Her hafta Cuma günleri yayınlanan “Kırmızı oda” dizisi reytinglerde de 1. Sırada. 

Klasikleşen yalan ve hayalperest dizilerdense bu tarz dizilerin hayata geçirilmesi insanın kendine dönüp bakması, yaşadığı hayattan bıkkınlık duymak yerine şükretmeyi öğrenmesi, empati kurabilmesi, bazı şeylerin arkasındaki sebepleri görebilmesi açısından, bilinçlenmek açısından çok önemli bence. 

Her ne kadar izlerken acı duyup ağlasakta bize çok şey kattığını, katacağını düşündüğüm bir dizi. 

Gelelim oyuncu kadrosuna;


Kırmızı Oda oyuncuları:


Binnur Kaya - Doktor hanım

Tülin Özen - Doktor Piraye

Burak Sevinç - Doktor Deniz

Meriç Aral - Doktor Ayşe

Halit Özgür Sarı - Klinik Müdürü Murat

Gülçin Kültür Şahin - Sekreter Tuna

Baran Cam Eraslan - Çaycı Hüseyin

Evrim Alasya - Meliha

Melisa Sözen - Alya 

yazar

Hem okur hem öğretir..

Yeni Ne Var

Sakın Kaçırma