Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Logo
Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?
  • 115 Okuma
  • 0 Yorum

 

                İnsanoğlu nakit akışını hep üst seviyede tutmak için birçok yola başvurmaktadır. Bu sebeple bankaların kullanıcıların kullanışına sunduğu kredi imkanı herkese cazip gelmektedir. Fakat kredi kullanmak isteyen kişilerin mutlaka bankanın belirlediği kriterlere uygun olması gerekiyor. Kredi kullanmak isteyenlerde aranan ilk şart Sosyal Güvenlik Sigortası olan bir işte çalışıyor olmaktır. İkinci kriter ise daha önceden düzenli olarak bir banka ile çalışmış olmanızdır. Buna neden dikkat ediyorlar diye soruyorsanız, banka mükellefin geçmişte yaptığı ödemeleri kontrol ederek kredi verme taraftarıdır. Bu ödemeler sizin kredi notunuzu belirleyecektir.

                Kredi notu konusuna geldiğimize göre ilk bilmeniz gereken şey kredi notu yüksek olan kişi bankadan çok rahat bir şekilde kredi çekebilmektedir. Fakat kredi notunuz düşük ise sorunlar çıkabiliyor. Bu düşüşü arttırmak için az limitli bir kredi kartı kullanarak düzenli harcama yapıp düzenli ödeme yapmanız gerekmektedir. Eğer ödemelerinizi düzenli yapmazsanız kredi notunuz her gün düşüşte olacaktır. Durumunuz buna elverişli ise ödemelerinizi gününden önce yapmaya özen gösterin. Bu şekilde kredi notunuz daha hızlı yükselebilir. Bankalar borcuna sadık olan kullanıcıları daha çok severler.

Kredi Notu Neden Önemlidir?

Kredi Notu

                Bankalara yaptığınız her kredi başvurusunda kredi notunuz incelenmekte olup, şu zamanlarda mobil hattınızın üzerine telefon almak istediğinizde dahi kredi notunuz dikkate alınmaktadır. Bu sebeple kredi notu düşük olan kişiler her yerde olumsuzluklar ile karşılaşmaktadır. Bankaların gözünde kredi notu tamamen kullanıcıya güven ölçüsüdür.

Kredi Notum Düşük, Bunu Nasıl Yükseltebilirim?

Kredi Notu

                Kredi notunuzun hemen anlık olarak yükselmesini beklememelisiniz. Ödemelerinizi periyodik bir şekilde düzenli yaptığınızda bankanızın size olan güveni artacaktır. Eğer banka size güvenmez ise sizi kara listeye ekleyecektir. Bankanın güvenini kazanana kadar bu kara listeden çıkmanız mümkün değildir. O yüzden bu problemi düşünmeden önce kara listeye girmemek için çabalayın.

Kredi Notumun Yüksek Olması Ne İşime Yarayacak?

Kredi Notu

                Kredi notunuzun yüksek olduğu durumlarda çalışmak istediğiniz herhangi bankaya gittiğinizde kolaylıkla kredi kartı veya kredi alabilirsiniz. Bankanın kredi notunuz üzerinde yapacağı incelemeler sonucunda size rahatça güvenebilecek ve bu güvenin sonucunda sizi de mutlu edecektir.

yazar

İyi bir yazar. Aslında sizin düşündüğünüz tarz da bir yazar değil, tam tersine bir yazılım mühendisi :) Azbucuk tükkanın sahibi.

Azbucuk nasıl çalışır?

Azbucuk.com'a Üye ol sayfamızda ücretsiz üye olabilirsiniz, üye olduktan sonra içerikler girebilirsiniz. Unutmayın her girdiğiniz içerikler sitesinden özgünlük kontrolleri yapılır ve %60'ın üzerindeki içerikler onaylanacaktır. Onay işlemleri tamamlandıktan sonra anında 3 TL, 6 TL ve 9 TL içerik başına ücret kazanacaksınız. Kazandığınız bu ücretler hesabınıza aktarılır, 200 TL ödeme eşiği tamamlandığında sisteme kayıt etmiş olduğunuz IBAN hesabına gönderilmektedir.


Yeni Ne Var

Sakın Kaçırma