La Casa De Papel İzlenir mi?

Logo
La Casa De Papel İzlenir mi?
  • 4338 Okuma
  • 0 Yorum

 

La Casa De Papel izlenir mi sorusu yeni ve sürükleyici bir dizi arayışında olan dizi severler tarafından sıklıkla merak edilen konulardan bir tanesidir. İşte La Casa de Papel izlenir mi sorusuna yanıtımız!

La Casa de Papel izlenir mi diye soruyorsanız muhtemelen diziyi hiç izlememişsiniz demektir. Bu nedenle sorunuza yanıtımız elbette evet olacaktır. Peki, La Casa de Papel izlemeden önce dizi ile ilgili bilinmesi gerekenle neler? Buyurun inceleyelim!

La Casa de Papel İzlemeden Önce

La Casa de Papel Netflix yapımı oldukça harika dizilerden bir tanesidir. Yapım, adından da anlaşılacağı üzere İspanya’da geçen oldukça sürükleyici bir suç ve polisiye dizisidir. Dizinin baş kahramanı tam bir deha olan El Profesor yada Profesör’dür. Kurduğu suç timi ile İspanya Kraliyet Darphanesi’ni soyma planını devreye sokan ve bunda başarılı olmak için her yolu deneyen Profesör arkadaşları ile sadece bir soygun yapmayı değil sosyal bir mesajı da vermeyi amaçlar. Bu yönü ile dizi sadece bir soygun dizisi değildir.

La Casa de Papel; İspanyol ressam Salvador Dali ile özdeşleşmiştir. Zira soygun çetesi soygun anında Salvador Dali maskeleri ile kimliklerini gizlemeyi amaçlar. Bir yönüyle Robin Hood anlayışı diğer yönüyle de Prison Break’ten esinlendiği söylentileri arasında La Casa de Papel izleyici kitlesini git gide arttırıyor. Aynı zamanda Netflix abonelikleri de müthiş bir artış gösteriyor. Netflix aboneliği ve Netflix üyelik ücretlerini ilgili sayfamızdan okuyabilirsiniz.

La Casa de Papel Karakterleri

Dizideki karakterlerin her biri plan gereği gerçek isimlerini gizli tutmak adına bir şehir ismi ile anılıyor.

Profesör: Ekibin lideri ve beyni. Bütün plan onun üzerinden işliyor.

Tokyo: Ekibin güzel ve alımlı kızı. Asla bir kız çocuğu değil.

Rio: Ekibin haylaz çocuğu. Tokyo’ya olan aşkı başına bela olsa da bilgisayar bilgisi onu ön plana çıkarıyor.

Nairobi: Bir anne ama acılı bir anne.

Helsinki: Kuzey Avrupalı dev. Eşcinsel ve güçlü özelliği ile ön plana çıkıyor.

Oslo: Helsinki’nin kuzeni. Tıpkı onun gibi güçlü ve yırtıcı.

Moscow: Bir baba ama daha çok evladı için mücadele eden bir baba.

Denver: Moscow’un serseri oğlu.

Berlin: Gaddar, ketum vs. diye bir liste yapılsa hepsinin karşısına Berlin yazılır. Dizinin en dikkat çekici karakterlerinden.

Not: Yukarıdaki karakterler ilk 2 sezondaki ana karakterlerdir. La Casa de Papel izledikçe başka karakterlerin ekibe katıldığına şahit olabilirsiniz.

Funimation

yazar
Kalfa

Hazal Kanmaz